Baudet stelt splitsing van Forum voor Democratie voor
DEN HAAG (ANP) - Thierry Baudet stelt een splitsing van Forum voor Democratie voor tussen hem en het bestuur waarmee hij in onmin is geraakt. Ze moeten dan de financiën en andere goederen gaan verdelen. Wel vindt Baudet dat hij recht heeft op de partijnaam.
Er moet een "boedelscheiding" komen, zei Baudet in Goedemorgen Nederland van WNL. "We komen er niet meer uit." De leden zouden dan zelf kunnen kiezen achter wie ze zich scharen. Het plan moet een "vechtscheiding" voorkomen.
Baudet meent wel dat hij recht heeft op de naam Forum voor Democratie. "Ik ben dit begonnen." Hij zou het "heel merkwaardig" vinden als de anderen de partijnaam zouden mogen houden. "Ik wil dat dit zo snel mogelijk stopt."
Crisis
Afgelopen weekend brak er een crisis uit in de partij nadat er opnieuw melding was gekomen van antisemitische en racistische appgroepen bij jongerenbeweging JFVD. Een deel van de partijtop wilde een harde sanering van die club, maar Baudet wilde een onderzoek afwachten.
Daarna escaleerde de zaak. Maandagavond verklaarde Baudet op te stappen als lijsttrekker, maar twee dagen later kwam hij daar op terug. Volgens hem omdat andere bestuurders hem met "pek en veren" uit de partij willen zetten.
Geradicaliseerd
Woensdag werd het slot op de deur van het partijkantoor in Amsterdam vervangen. Daardoor kon Baudet niet meer naar binnen. Intussen heeft hij wel de ICT-systemen en socialmediakanalen van de partij in handen. Het bestuur wil daar weer toegang toe en gaat daarom aangifte doen tegen Baudet.
Een flink deel van de top heeft zich afgekeerd van de oprichter van Forum. Eerste Kamerlid en nummer drie op de kandidatenlijst voor de verkiezingen, Nicki Pouw-Verweij, schrijft in een brandbrief dat Baudet is geradicaliseerd.
Volgens Pouw-Verweij viel Baudet tijdens een etentje op vrijdag onder meer uit naar Joost Eerdmans en zei hij dat corona in de wereld was gebracht door George Soros. Eerdmans laat het ANP weten de inhoud van de brief te onderschrijven. Baudet zegt "een totaal andere herinnering" aan de avond te hebben.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het nog niet nodig om mensen te stimuleren om de auto wat vaker te laten staan. Dat zeggen verschillende ministers voorafgaand aan de ministerraad. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde vrijdag voor een energiecrisis en adviseert om minder brandstof te gaan gebruiken. Volgens het kabinet zijn dat soort maatregelen "nog niet aan de orde".
1 dag geleden