Baudet op hoofd geslagen voor lezing aan Belgische universiteit
GENT (ANP) - Thierry Baudet is aangevallen bij aankomst voor een lezing aan de universiteit van het Belgische Gent. De FVD-leider werd met een voorwerp op het hoofd geslagen, zo meldt de politie van Gent. De aanvaller riep leuzen in het Russisch gericht tegen de Russische president Vladimir Poetin.
Op foto's in Vlaamse media is te zien dat het gaat om een opvouwbare paraplu. Of Baudet gewond geraakt is, kan de politie van Gent niet zeggen. Verwondingen zijn op de beelden van het incident niet zichtbaar. De lezing gaat volgens een woordvoerder door en de vermoedelijke aanvaller zit vast.
Over de lezing was op voorhand al veel te doen. De universiteit probeerde die tevergeefs tegen te houden, omdat de veiligheid niet zou kunnen worden gewaarborgd. De rechter dacht daar anders over, waarop het universiteitsbestuur zwichtte.
Baudet was uitgenodigd door de conservatieve Vlaamse studentenvereniging KVHV. Eerdere lezingen van die vereniging, met onder anderen Filip Dewinter van het uiterst rechtse Vlaams Belang, liepen ook al uit de hand.
Vóór de lezing was al veel politie op straat, met onder meer een waterkanon, om de orde in de binnenstad van Gent te handhaven. Door tegenstanders van Baudet was een betoging aangekondigd.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.
5 uur geledenBERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.
5 uur geleden