Baudet op hoofd geslagen voor lezing aan Belgische universiteit
GENT (ANP) - Thierry Baudet is aangevallen bij aankomst voor een lezing aan de universiteit van het Belgische Gent. De FVD-leider werd met een voorwerp op het hoofd geslagen, zo meldt de politie van Gent. De aanvaller riep leuzen in het Russisch gericht tegen de Russische president Vladimir Poetin.
Op foto's in Vlaamse media is te zien dat het gaat om een opvouwbare paraplu. Of Baudet gewond geraakt is, kan de politie van Gent niet zeggen. Verwondingen zijn op de beelden van het incident niet zichtbaar. De lezing gaat volgens een woordvoerder door en de vermoedelijke aanvaller zit vast.
Over de lezing was op voorhand al veel te doen. De universiteit probeerde die tevergeefs tegen te houden, omdat de veiligheid niet zou kunnen worden gewaarborgd. De rechter dacht daar anders over, waarop het universiteitsbestuur zwichtte.
Baudet was uitgenodigd door de conservatieve Vlaamse studentenvereniging KVHV. Eerdere lezingen van die vereniging, met onder anderen Filip Dewinter van het uiterst rechtse Vlaams Belang, liepen ook al uit de hand.
Vóór de lezing was al veel politie op straat, met onder meer een waterkanon, om de orde in de binnenstad van Gent te handhaven. Door tegenstanders van Baudet was een betoging aangekondigd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Onder grote belangstelling is bij het Indisch Monument in Den Haag het einde van de Tweede Wereldoorlog in het Koninkrijk der Nederlanden herdacht tijdens de Nationale Herdenking 15 augustus 1945. Daarbij zijn ook alle slachtoffers herdacht van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting van voormalig Nederlands-Indië.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarlijkse Beach Cleanup Tour hebben vrijwilligers 4175 kilo afval en 79.242 peuken van de Nederlandse stranden langs de Noordzee geraapt. Ruim 2000 vrijwilligers liepen afgelopen twee weken langs de stranden om zwerfafval te rapen, van Schiermonnikoog tot en met Cadzand.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schrijver Peter Andriesse is op 85-jarige leeftijd overleden. Zijn familie meldt dat zaterdag in een overlijdensadvertentie in NRC. Hij overleed al op 1 augustus.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestuurders mogen de A12 bij Den Haag weer op nadat Extinction Rebellion de toegang daartoe had geblokkeerd. Rijkswaterstaat meldt dat de rijbaan richting Utrecht weer is vrijgegeven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) op de Utrechtsebaan in Den Haag beëindigd. Activisten werden naar een bus gestuurd. De activisten die niet zelf naar de bus wilden lopen, werden door agenten erheen gedragen, zo is te zien op een livestream van XR.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de toegang tot de A12 in Den Haag geblokkeerd. De activisten staan net voor de tunnelbak op de Utrechtsebaan en blokkeren daar de weg, zo is te zien op een livestream van XR. De actie is niet aangekondigd bij de gemeente.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bij een incident in een woning in Nijmegen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man overleden, nadat hij onwel werd toen hij zich verzette bij een aanhouding. Dat meldt de politie.
8 uur geleden