Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baudet op FvD-congres: laat zien wat een leuke club wij zijn

Baudet op FvD-congres: laat zien wat een leuke club wij zijn

ZAANDAM (ANP) - Thierry Baudet, leider van Forum voor Democratie (FvD), heeft op zijn partijcongres gezegd dat zijn partij staat voor tolerantie, inclusie en openheid van geest. "Onze tegenstanders, dat zijn de intoleranten", aldus Baudet, die zei dat hij graag zou zien dat Nederland weer ziet "wat een leuke club wij zijn".

Baudet verwees op zijn congres onder meer naar een groep betogers die zaterdag in de buurt van de congreslocatie protesteerde tegen FvD. Ook haalde hij uit naar politieke partijen die ervoor gepleit hebben dat het makkelijker moet worden om politieke partijen te verbieden als die zich buiten de rechtsstaat plaatsen.

"Zij mogen onbeperkt uithalen en wij worden continu geframed in een hoek waar ik vind dat wij totaal niet in passen", zei Baudet tegen de volgens de partij ongeveer 2500 aanwezige FvD’ers en andere belangstellenden. Hij zei dat zijn partij oppositie voert op een manier die positief, grondig en "niet verbeten" is en met "constructieve voorstellen" komt, binnen de rechtsstaat.

Geweldloos

Baudet zei ook nadrukkelijk dat zijn partij altijd geweldloos te werk gaat. Hij verweet journalisten dat ze zijn woorden (al dan niet bewust) verkeerd opvatten en weergeven omdat hij dingen vaak "overdrachtelijk" bedoelt.

Toch riep Baudet ook zijn partijgenoten expliciet op om geweldloos te zijn in hun protest en erkende hij dat hij en zijn partij soms te scherp uit de hoek zijn gekomen. "Ik had een paar dingen niet moeten zeggen", aldus Baudet. Bijvoorbeeld zijn opmerking dat de wereld wordt geleid door "reptielen".

Meer uit Politiek

Jetten heeft telefonisch kennisgemaakt met president van Suriname

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) heeft telefonisch kennisgemaakt met president Jennifer Geerlings-Simons van Suriname. Op X schrijft de minister-president dat ze hebben gesproken over samenwerking en het bezoek van de koning in december.

54 minuten geleden
Kamer: verbied Moslimbroederschap en 'gelieerde organisaties'

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor een motie van de PVV gestemd waarin wordt verzocht om de Moslimbroederschap en "gelieerde organisaties" te verbieden. De PVV heeft meerdere keren geprobeerd om steun te vinden voor een dergelijke motie, maar wist telkens net geen meerderheid te overtuigen. Onder meer de VVD steunde de motie nu.

2 uur geleden
OM eist 15 maanden cel voor bedreigen zanger Douwe Bob

UTRECHT (ANP) - Voor het bedreigen van Douwe Bob heeft het Openbaar Ministerie tegen Bob ter H. (39) vijftien maanden cel geëist, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De bedreigingen volgden nadat de zanger eind juni kort voor een optreden op een Joods voetbalevenement besloot daarvan af te zien. Hij vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.

2 uur geleden
Lokale partijen en D66 populairst bij basisschoolverkiezingen

MAARN (ANP) - Onder basisschoolleerlingen die in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag meededen aan de Kinderverkiezingen, zijn lokale partijen het populairst. Bij elkaar opgeteld ging 25 procent van de 4489 stemmen naar een partij die alleen meedoet in de gemeente waar het kind woont. Van de partijen die landelijk meedoen, kreeg D66 met bijna 19 procent de meeste stemmen.

3 uur geleden
Van Weel vermoedt dat verdachten aanslag Rotterdam zijn geronseld

DEN HAAG (ANP) - Alles wijst er nu op dat de verdachten van de aanslag op de synagoge in Rotterdam zijn geronseld, zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdagmiddag bij het vragenuur in de Tweede Kamer. "En de mogelijkheid dat Iran betrokken is bij deze aanslag wordt nadrukkelijk ook onderzocht."

4 uur geleden
Minister Sterk is trots op Nederlandse paralympiërs

DEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."

5 uur geleden
Klaver kort in Rotterdam, waar GL-PvdA Leefbaar wil verslaan

ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver was dinsdagochtend kort in Rotterdam, waar zijn partij in peilingen dicht achter Leefbaar Rotterdam lijkt te staan. "Het is nek aan nek", zei Klaver tegen het ANP. "Voor het eerst in een hele lange tijd kan een progressieve partij hier weer de grootste worden."

6 uur geleden