Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baudet met vaderschapsverlof, Van Meijeren neemt deel taken over

Baudet met vaderschapsverlof, Van Meijeren neemt deel taken over

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet is voor de tweede keer vader geworden en gaat de komende zes weken met vaderschapsverlof. FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren zal een deel van Baudets taken als fractievoorzitter overnemen, zegt een woordvoerder.

Baudet blijft nog wel de wekelijkse fractievergaderingen leiden. Ook blijft hij actief als partijvoorzitter en presentator van het YouTube-programma Forum Inside, schrijft hij op X. De extra taken voor Van Meijeren zullen dan ook vooral beperkt blijven tot het voeren van debatten die de fractievoorzitters doorgaans doen, zegt de partijvoorlichter.

De zetel van Baudet wordt tot en met 3 maart ingenomen door Lidewij de Vos. Zij is nu beleidsmedewerker van de fractie. Zij stond op plaats 6 van de FVD-kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen.

Aanmerking overname zetel

De nummer 2 en nummer 4 van de lijst, respectievelijk Freek Jansen en Pepijn van Houwelingen, hadden ook in aanmerking kunnen komen voor de zetel. Hoewel Jansen eerder in de Kamer zat, verliet hij die om plaats te maken voor Pepijn van Houwelingen. Die zou dan zitting kunnen nemen in de enquĂȘtecommissie die onderzoek doet naar het coronabeleid.

Jansen zou na een half jaar weer terugkeren, maar dat is niet gebeurd. Van Houwelingen heeft op zijn beurt ook tijdelijk de Kamer verlaten, om zijn zwangere vrouw bij te staan. Hij is vervangen door de nummer 5, Ralf Dekker.

Baudet werd eerder al vader van een zoon, genaamd Lancelot. Zijn tweede kind is een dochter en draagt de naam Penelope Ariane Mazarine, zo laat hij weten op X.

Meer uit Politiek

SGP ziet positieve punten in regeerakkoord, maar heeft ook zorgen

DEN HAAG (ANP) - In het vrijdag gepresenteerde regeerakkoord staan positieve punten, aldus SGP-leider Chris Stoffer. Maar hij heeft ook de nodige zorgen over het akkoord met de titel 'Aan de slag'.

2 dagen geleden
Groep Markuszower beschouwt regeerakkoord als openingsbod

DEN HAAG (ANP) - De Groep Markuszower beschouwt het regeerakkoord van D66, VVD en CDA als een "openingsbod naar de Tweede Kamer". De groep splitste zich eerder deze maand af van de PVV. De Groep Markuszower hoopt "dat wij, met onze 7 zetels, betere afspraken kunnen maken met deze minderheidsregering", schrijft ze in een eerste reactie op het akkoord.

2 dagen geleden
Coalitie wil naar Brussel voor stiller Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet een nieuwe Europese procedure beginnen om maatregelen te treffen die Schiphol stiller maken. Dat schrijven D66, VVD en CDA in hun coalitieakkoord. Met die procedure willen de partijen vastleggen dat het vliegveld in 2030 de helft stiller wordt tussen 23.00 en 07.00 uur. Ook hebben ze het over een nachtsluiting tussen middernacht en 05.00 uur.

2 dagen geleden
Afbouw budget Palestijnse hulporganisatie UNRWA van de baan

DEN HAAG (ANP) - De bezuiniging op UNRWA, de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen, wordt ongedaan gemaakt als het aan coalitiepartners D66, VVD en CDA ligt. "Binnen het budget voor hulp aan Palestijnen herstellen we de samenwerking met UNRWA", staat in het regeerakkoord.

2 dagen geleden
Coalitie houdt spreidingswet voorlopig in stand

DEN HAAG (ANP) - De coalitie houdt de spreidingswet "nu voorlopig in stand", schrijft ze in haar akkoord. Dat is volgens de partijen nodig "om zo een rechtvaardige verdeling over gemeenten te borgen". Dat de wet zou blijven, lekte al voor de publicatie van het akkoord uit via De Telegraaf.

2 dagen geleden
Coalitie wil leeftijdsgrens tabak en vapes naar 21 jaar

DEN HAAG (ANP) - De leeftijdsgrens voor tabak en vapes moet van 18 naar 21 jaar, vinden coalitiepartijen D66, VVD en CDA. De drie partijen willen daarmee verder inzetten op een "rookvrije generatie". De coalitie wil daarnaast dat het op voorraad houden van vapes met een smaakje, die illegaal zijn, strafbaar wordt.

2 dagen geleden
Coalitieplan: in totaal 7 miljard voor bouw betaalbare woningen

DEN HAAG (ANP) - Van 2029 tot en met 2035 gaat jaarlijks 1 miljard euro naar de bouw van betaalbare woningen. Dat voornemen hebben de coalitiepartijen in hun akkoord opgeschreven.

2 dagen geleden