
Baudet met vaderschapsverlof, Van Meijeren neemt deel taken over
DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet is voor de tweede keer vader geworden en gaat de komende zes weken met vaderschapsverlof. FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren zal een deel van Baudets taken als fractievoorzitter overnemen, zegt een woordvoerder.
Baudet blijft nog wel de wekelijkse fractievergaderingen leiden. Ook blijft hij actief als partijvoorzitter en presentator van het YouTube-programma Forum Inside, schrijft hij op X. De extra taken voor Van Meijeren zullen dan ook vooral beperkt blijven tot het voeren van debatten die de fractievoorzitters doorgaans doen, zegt de partijvoorlichter.
De zetel van Baudet wordt tot en met 3 maart ingenomen door Lidewij de Vos. Zij is nu beleidsmedewerker van de fractie. Zij stond op plaats 6 van de FVD-kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen.
Aanmerking overname zetel
De nummer 2 en nummer 4 van de lijst, respectievelijk Freek Jansen en Pepijn van Houwelingen, hadden ook in aanmerking kunnen komen voor de zetel. Hoewel Jansen eerder in de Kamer zat, verliet hij die om plaats te maken voor Pepijn van Houwelingen. Die zou dan zitting kunnen nemen in de enquêtecommissie die onderzoek doet naar het coronabeleid.
Jansen zou na een half jaar weer terugkeren, maar dat is niet gebeurd. Van Houwelingen heeft op zijn beurt ook tijdelijk de Kamer verlaten, om zijn zwangere vrouw bij te staan. Hij is vervangen door de nummer 5, Ralf Dekker.
Baudet werd eerder al vader van een zoon, genaamd Lancelot. Zijn tweede kind is een dochter en draagt de naam Penelope Ariane Mazarine, zo laat hij weten op X.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch over de aanpak van probleemwolven die demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur, BBB) voor ogen heeft. Hij wil het te makkelijk maken om een wolf te vangen of zelfs te doden en dat is strijdig met Europese natuurbeschermingsregels, aldus de belangrijkste adviseur van de regering op wetgevingsgebied.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen en jongeren voelen zich structureel niet gehoord door politici. Ze beoordelen de mate waarin ze zich gehoord voelen met een 4,4. Vorig jaar was dit een 4,5. Hun grootste zorgen zijn pesten (41 procent), woningnood (36 procent) en veiligheid (36 procent), meldt UNICEF Nederland in het jaarlijkse UNICEF-jongerenadvies. Twee van de drie grootste zorgen zijn hetzelfde als vorig jaar. "Er is dus weinig veranderd", concludeert UNICEF.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) vindt dat het aan het Openbaar Ministerie is om "te beoordelen of en welke stappen passend zijn" na het optreden van de rapgroep Bob Vylan in Paradiso. Hij gaat niet in op het verzoek van coalitiepartij BBB om "desnoods gebruik te maken van uw bevoegdheid om deze persoon de toegang tot Nederland te ontzeggen".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans hoopt partijen mee te krijgen om de begroting die het demissionaire kabinet binnenkort presenteert op Prinsjesdag te verbouwen na de verkiezingen. Hij vreest dat "2026 anders ook weer een verloren jaar wordt, na al die verloren jaren die we achter de rug hebben", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij Buitenhof.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - "Artistieke vrijheid kan nooit betekenen dat concertbezoekers of Amsterdammers zich bedreigd voelen of er wordt opgeroepen tot haat of geweld." Dat stelt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema na het optreden van de band Bob Vylan, zaterdagavond in Paradiso.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het congres van zijn partij gepleit voor een coalitie met in elk geval GroenLinks-PvdA en CDA. "Laten wij een sociaal alternatief voor Nederland op tafel leggen", zei hij zaterdag in het Griftpark in Utrecht. De linkse politicus nodigde partijleiders Henri Bontenbal (CDA) en Frans Timmermans (GL-PvdA) uit om hierover in gesprek te gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het is een "spannend besluit" van omroep AVROTROS om volgend jaar niet mee te doen aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet, vindt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap). "Omdat dit raakt aan een geopolitieke afweging. En geopolitieke afwegingen zijn aan de politiek, aan het kabinet."
3 dagen geleden