Baudet met vaderschapsverlof, Van Meijeren neemt deel taken over
DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet is voor de tweede keer vader geworden en gaat de komende zes weken met vaderschapsverlof. FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren zal een deel van Baudets taken als fractievoorzitter overnemen, zegt een woordvoerder.
Baudet blijft nog wel de wekelijkse fractievergaderingen leiden. Ook blijft hij actief als partijvoorzitter en presentator van het YouTube-programma Forum Inside, schrijft hij op X. De extra taken voor Van Meijeren zullen dan ook vooral beperkt blijven tot het voeren van debatten die de fractievoorzitters doorgaans doen, zegt de partijvoorlichter.
De zetel van Baudet wordt tot en met 3 maart ingenomen door Lidewij de Vos. Zij is nu beleidsmedewerker van de fractie. Zij stond op plaats 6 van de FVD-kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen.
Aanmerking overname zetel
De nummer 2 en nummer 4 van de lijst, respectievelijk Freek Jansen en Pepijn van Houwelingen, hadden ook in aanmerking kunnen komen voor de zetel. Hoewel Jansen eerder in de Kamer zat, verliet hij die om plaats te maken voor Pepijn van Houwelingen. Die zou dan zitting kunnen nemen in de enquêtecommissie die onderzoek doet naar het coronabeleid.
Jansen zou na een half jaar weer terugkeren, maar dat is niet gebeurd. Van Houwelingen heeft op zijn beurt ook tijdelijk de Kamer verlaten, om zijn zwangere vrouw bij te staan. Hij is vervangen door de nummer 5, Ralf Dekker.
Baudet werd eerder al vader van een zoon, genaamd Lancelot. Zijn tweede kind is een dochter en draagt de naam Penelope Ariane Mazarine, zo laat hij weten op X.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven met minder dan 250 werknemers hoeven vanaf 2027 niet meer de CO2-uitstoot bij te houden die wordt veroorzaakt door zakelijke reizen en woon-werkverkeer. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD) donderdag aan de Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na ruim een jaar voorbereiding hebben het ministerie van Landbouw en Natuur (LVVN) en de provincies het Landelijk Informatiepunt Wolven geopend. Hier kan iedereen terecht met "vragen en zorgen" over wolven. Het informatiepunt, beheerd door de provinciale uitvoeringsorganisatie BIJ12, is te bereiken via een website en een telefoonnummer.
4 uur geleden