Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baudet gelooft niet dat Russische dienst Navalni vergiftigde

Baudet gelooft niet dat Russische dienst Navalni vergiftigde

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet vindt het "een extreem onwaarschijnlijk verhaal" dat Russische geheime diensten de Russische oppositieleider en Kremlincriticus Alexei Navalni hebben vergiftigd. Dat zei hij in een gesprek met jongeren bij NOS op 3.

Duitse onderzoekers kwamen in september met "onomstotelijk bewijs" dat Navalni was vergiftigd met zenuwgif uit de novitsjok-groep. Eerder werden de Russische dubbelspion Sergej Skripal en zijn dochter ook daarmee vergiftigd.

Onderzoekscollectief Bellingcat bracht de Russische dienst FSB in verband met de vergiftiging van Navalni op basis van telefoon- en vluchtgegevens. De FSB zou de Russische politicus meer dan dertig keer hebben gevolgd sinds hij aankondigde president te willen worden. Navalni is zelf ook overtuigd dat president Poetin achter zijn vergiftiging zit.

Schimmenspel

Baudet zegt hetzelfde als de Russische president eerder: als de diensten Navalni dood hadden gewild, dan was het gelukt. De FvD-leider noemt het "een schimmenspel" dat binnen een "Russofoob narratief" past.

Andere media legden eerder een verband tussen Baudet en het Kremlin. Zo zou hij betaald zijn door aan het Kremlin-gelieerde Russen, onder meer om campagne tegen het Oekraïne-referendum te voeren. Baudet ontkende.

Ook wilde Baudet zich niet uitspreken tegen Rusland in het MH17-dossier. Hij trok de onafhankelijkheid van Nederlands onderzoek naar de vliegramp in twijfel en wilde niet erkennen dat Rusland verantwoordelijk was. Het internationale onderzoeksteam JIT concludeerde dat de vlucht MH17 werd neergehaald door een Russische Buk-raket, afkomstig van de Russische 53e Luchtafweerraketbrigade.

Meer uit Binnenland

Fonds: verzuim bij gemeenten hoogst in ruim 20 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.

21 minuten geleden
Ggz: 7750 huurhuizen per jaar voor mensen met psychische klachten

AMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.

56 minuten geleden
Urgenda-oprichter Marjan Minnesma herdacht in rouwadvertenties

DEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.

2 uur geleden
Grote brand in loods in Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.

4 uur geleden
Natuurbrand bij Koog aan de Zaan

KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.

4 uur geleden
Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

6 uur geleden
Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

9 uur geleden