Baudet gelooft niet dat Russische dienst Navalni vergiftigde
DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet vindt het "een extreem onwaarschijnlijk verhaal" dat Russische geheime diensten de Russische oppositieleider en Kremlincriticus Alexei Navalni hebben vergiftigd. Dat zei hij in een gesprek met jongeren bij NOS op 3.
Duitse onderzoekers kwamen in september met "onomstotelijk bewijs" dat Navalni was vergiftigd met zenuwgif uit de novitsjok-groep. Eerder werden de Russische dubbelspion Sergej Skripal en zijn dochter ook daarmee vergiftigd.
Onderzoekscollectief Bellingcat bracht de Russische dienst FSB in verband met de vergiftiging van Navalni op basis van telefoon- en vluchtgegevens. De FSB zou de Russische politicus meer dan dertig keer hebben gevolgd sinds hij aankondigde president te willen worden. Navalni is zelf ook overtuigd dat president Poetin achter zijn vergiftiging zit.
Schimmenspel
Baudet zegt hetzelfde als de Russische president eerder: als de diensten Navalni dood hadden gewild, dan was het gelukt. De FvD-leider noemt het "een schimmenspel" dat binnen een "Russofoob narratief" past.
Andere media legden eerder een verband tussen Baudet en het Kremlin. Zo zou hij betaald zijn door aan het Kremlin-gelieerde Russen, onder meer om campagne tegen het Oekraïne-referendum te voeren. Baudet ontkende.
Ook wilde Baudet zich niet uitspreken tegen Rusland in het MH17-dossier. Hij trok de onafhankelijkheid van Nederlands onderzoek naar de vliegramp in twijfel en wilde niet erkennen dat Rusland verantwoordelijk was. Het internationale onderzoeksteam JIT concludeerde dat de vlucht MH17 werd neergehaald door een Russische Buk-raket, afkomstig van de Russische 53e Luchtafweerraketbrigade.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.
8 uur geleden