Baudet gelooft niet dat Russische dienst Navalni vergiftigde
DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet vindt het "een extreem onwaarschijnlijk verhaal" dat Russische geheime diensten de Russische oppositieleider en Kremlincriticus Alexei Navalni hebben vergiftigd. Dat zei hij in een gesprek met jongeren bij NOS op 3.
Duitse onderzoekers kwamen in september met "onomstotelijk bewijs" dat Navalni was vergiftigd met zenuwgif uit de novitsjok-groep. Eerder werden de Russische dubbelspion Sergej Skripal en zijn dochter ook daarmee vergiftigd.
Onderzoekscollectief Bellingcat bracht de Russische dienst FSB in verband met de vergiftiging van Navalni op basis van telefoon- en vluchtgegevens. De FSB zou de Russische politicus meer dan dertig keer hebben gevolgd sinds hij aankondigde president te willen worden. Navalni is zelf ook overtuigd dat president Poetin achter zijn vergiftiging zit.
Schimmenspel
Baudet zegt hetzelfde als de Russische president eerder: als de diensten Navalni dood hadden gewild, dan was het gelukt. De FvD-leider noemt het "een schimmenspel" dat binnen een "Russofoob narratief" past.
Andere media legden eerder een verband tussen Baudet en het Kremlin. Zo zou hij betaald zijn door aan het Kremlin-gelieerde Russen, onder meer om campagne tegen het Oekraïne-referendum te voeren. Baudet ontkende.
Ook wilde Baudet zich niet uitspreken tegen Rusland in het MH17-dossier. Hij trok de onafhankelijkheid van Nederlands onderzoek naar de vliegramp in twijfel en wilde niet erkennen dat Rusland verantwoordelijk was. Het internationale onderzoeksteam JIT concludeerde dat de vlucht MH17 werd neergehaald door een Russische Buk-raket, afkomstig van de Russische 53e Luchtafweerraketbrigade.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal vrouwen dat werd gedood door een partner of door een ex, is in de afgelopen 15 jaar onveranderd gebleven. Dit heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekend. Bij gescheiden vrouwen komt moord of doodslag door een (ex-)partner het vaakst voor.
3 uur geledenWANSSUM (ANP) - In het Noord-Limburgse Wanssum is de bestuurder van een auto in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen bij een botsing tegen een boom aan de Helling. Dat meldt de politie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.
16 uur geleden