Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Baudet gaat Provinciale Staten van Noord-Holland in

Baudet gaat Provinciale Staten van Noord-Holland in

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet is van plan om een zetel in de Provinciale Staten van Noord-Holland op te eisen. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. Hij volgt zijn partijgenoot Joyce Vastenhouw op die uit de Staten vertrekt.

Baudet aanvaardt zijn zetel deels omdat die anders naar Hugo Berkhout zou gaan. Berkhout was bij de Statenverkiezingen in 2019 kandidaat voor FVD, maar stapte in 2020 over naar JA21. "Bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten in 2019 stemden 56.154 Noord-Hollanders op Baudet", laat FVD weten. Baudet spreekt via zijn woordvoerder van "een fantastische kans en eer" om hen te vertegenwoordigen.

Baudets Kamerlidmaatschap is een fulltimebaan. Toch is Baudet volgens zijn woordvoerder van plan om tijd vrij te maken voor de Provinciale Staten. De vergoeding die hij daarvoor krijgt, zal hij "een-op-een" overmaken naar de zogenoemde Renaissanceschool van zijn partij.

Negen zetels

FVD werd bij de verkiezingen in 2019 de grootste partij van Noord-Holland en behaalde negen zetels. De partij is in de jaren daarna uiteengevallen, waardoor de fractie nog drie leden telt. De andere twee zijn Eerste Kamerlid Johan Dessing en Tweede Kamerlid Ralf Dekker.

Op 15 maart zijn de nieuwe Provinciale Statenverkiezingen.

Meer uit Binnenland

Code oranje om ijzel uitgebreid, ook waarschuwing in Zuid-Holland

DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.

2 uur geleden
Maandagochtend geen bussen Qbuzz in noordelijke provincies

GRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.

2 uur geleden
Studenten Utrecht moeten maandag weer naar college

UTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.

3 uur geleden
Schaatsers zakken door ijs bij Weesp, waarschuwing voor dun ijs

WEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.

4 uur geleden
Weekverwachting: van koud naar zacht winterweer

HOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.

4 uur geleden
Ga niet rijden als het niet nodig is, waarschuwt Rijkswaterstaat

UTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.

4 uur geleden
Lichaam vermiste jongen (8) uit Steenwijk gevonden

STEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.

4 uur geleden