Baudet: debat over Russische invloeden is 'parlement onwaardig'
DEN HAAG (ANP) - Het debat dat de Tweede Kamer dinsdagmiddag voert over mogelijke Russische beïnvloeding van Nederlandse politici is "ons parlement onwaardig", vindt FVD-leider Thierry Baudet. In een verklaring op X spreekt hij van "feitenvrij gepraat over roddels en insinuaties". Zijn partij zal daarom niet meedoen aan het debat.
Baudet ontkent "ten enen male, nogmaals, ondubbelzinnig en met klem" dat zijn partij van Rusland afhankelijk is. "Er ís geen geld betaald aan ons, er ís geen "kompromat", geen afpersing, geen cash, geen crypto, geen overboeking - er is ook geen enkele andere link van #FVD met het Kremlin."
Tsjechische inlichtingendiensten meldden vorige week dat Rusland via de website Voice of Europe propaganda verspreidde met geld uit Moskou. Volgens Tsjechische media zouden daarbij ook Nederlandse politici betrokken zijn. De Tweede Kamer vroeg daarop met spoed om meer informatie van het kabinet.
'Onnodige NAVO-oorlog'
Het kabinet heeft contact gelegd met Tsjechische autoriteiten, reageerde demissionair minister van Binnenlandse Zaken Hugo de Jonge maandag. Uit dat contact is volgens de minister geen nieuwe informatie gekomen. Over suggesties dat Baudet of andere Nederlanders bij de propaganda betrokken zouden zijn, zeiden de Tsjechische autoriteiten verder niets.
"Daarmee is het wat ons betreft nu weleens genoeg geweest met de valse - en onterechte - verdachtmakingen aan ons adres", schrijft Baudet op X. Vervolgens noemt hij de oorlog in Oekraïne een "onnodige NAVO-oorlog die de Amerikaanse wapenlobby voert tegen Rusland".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voelt zich "plat gezegd gewoon bedonderd" door defensieminister Dilan Yeşilgöz. Zij verzweeg tijdens een debat over de inzet van de Zr. Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied dat een kanon aan boord van het fregat niet werkt. De VVD-bewindsvrouw had die informatie gewoon moeten delen, vindt Klaver.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevluchte Iraniërs hoeven voorlopig niet terug te keren naar hun land, meldde premier Rob Jetten (D66) donderdag tijdens het debat over de oorlog aldaar. Het kabinet heeft eerder de beslissingen over asielaanvragen gepauzeerd, maar had nog geen formeel besluit- en vertrekmoratorium ingesteld. Asielminister Bart van den Brink is dat laatste aan het voorbereiden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog enkele honderden gestrande reizigers willen uit het Midden-Oosten worden gerepatrieerd, zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Het gaat onder meer om zo'n tweehonderd mensen uit de Verenigde Arabische Emiraten, waar steden zoals Dubai en Abu Dhabi liggen. Ook zitten nog tientallen Nederlanders vast in landen als Jordanië, Israël, Irak, Iran, Qatar of Saudi-Arabië.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten krijgt van zowel links als rechts kritiek op het standpunt van het minderheidskabinet over de oorlog in Iran. Wel zijn partijen in de Tweede Kamer verdeeld over de aanval van de Verenigde Staten en Israël.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer risico's nemen op het stroomnet om een aansluitstop in het midden van het land te voorkomen, door een deel van de reserveruimte in te zetten. Dat schrijft staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Energie, CDA) in een Kamerbrief.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil opheldering van het kabinet over berichtgeving dat het kanon op Zr. Ms. Evertsen niet werkt. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat meedoen aan een missie in het oosten van de Middellandse Zee om Cyprus en het NAVO-grondgebied te beschermen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als mensen aan een chatbot vragen op welke partij ze moeten stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen, krijgen ze vrijwel nooit het advies om op een lokale partij te stemmen. Dat concludeert de Autoriteit Persoonsgegevens. Die is niet alleen de toezichthouder voor privacy, maar ook voor kunstmatige intelligentie (AI).
10 uur geleden