Baudet: debat over Russische invloeden is 'parlement onwaardig'
DEN HAAG (ANP) - Het debat dat de Tweede Kamer dinsdagmiddag voert over mogelijke Russische beïnvloeding van Nederlandse politici is "ons parlement onwaardig", vindt FVD-leider Thierry Baudet. In een verklaring op X spreekt hij van "feitenvrij gepraat over roddels en insinuaties". Zijn partij zal daarom niet meedoen aan het debat.
Baudet ontkent "ten enen male, nogmaals, ondubbelzinnig en met klem" dat zijn partij van Rusland afhankelijk is. "Er ís geen geld betaald aan ons, er ís geen "kompromat", geen afpersing, geen cash, geen crypto, geen overboeking - er is ook geen enkele andere link van #FVD met het Kremlin."
Tsjechische inlichtingendiensten meldden vorige week dat Rusland via de website Voice of Europe propaganda verspreidde met geld uit Moskou. Volgens Tsjechische media zouden daarbij ook Nederlandse politici betrokken zijn. De Tweede Kamer vroeg daarop met spoed om meer informatie van het kabinet.
'Onnodige NAVO-oorlog'
Het kabinet heeft contact gelegd met Tsjechische autoriteiten, reageerde demissionair minister van Binnenlandse Zaken Hugo de Jonge maandag. Uit dat contact is volgens de minister geen nieuwe informatie gekomen. Over suggesties dat Baudet of andere Nederlanders bij de propaganda betrokken zouden zijn, zeiden de Tsjechische autoriteiten verder niets.
"Daarmee is het wat ons betreft nu weleens genoeg geweest met de valse - en onterechte - verdachtmakingen aan ons adres", schrijft Baudet op X. Vervolgens noemt hij de oorlog in Oekraïne een "onnodige NAVO-oorlog die de Amerikaanse wapenlobby voert tegen Rusland".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Mirjam Sterk verwacht dat haar een 'complexe opgave' wacht als minister van Langdurige Zorg. "Of de zorg in de toekomst ook houdbaar is, dat is het vraagstuk waar we voor staan," aldus de CDA'er.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is de afgelopen jaren naïef geweest over de groeiende invloed van China, zegt beoogd buitenlandminister Tom Berendsen (CDA). Hij wil als minister Nederland minder afhankelijk maken van grondstoffen uit China, maar ook van de Verenigde Staten voor veiligheid. "Die afhankelijkheid moet je afbouwen, dan zit je ook sterker aan de internationale onderhandelingstafel."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jo-Annes de Bat krijgt bij zijn aantreden als staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei het volgelopen stroomnet onder zijn hoede. Dat zei de CDA'er na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten. Hij wil oplossingen voor de drukte op het stroomnet "versnellen", maar weet nog niet hoe. "Dat ga ik allemaal ontdekken. Er zal vast een heel inwerkprogramma staan om zaken nog beter te begrijpen."
10 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi zal naar verwachting nog voor de zomer naar Nederland komen om formeel een "strategisch partnerschap" met Nederland aan te kondigen. Demissionair premier Dick Schoof zei donderdag tegen lokale media in India dat het "een uitstekende stimulans" zal geven aan de al goede verhoudingen tussen India en Nederland. Hij is daar voor een internationale top over kunstmatige intelligentie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toekomstig minister van Defensie, Dilan Yeşilgöz, hoopt dat er meer erkenning komt voor de strijdkrachten. "Ik hoop wel, vooral, dat we met elkaar onze militairen veel meer gaan waarderen en gaan eren", zei de VVD'er donderdag na een gesprek met formateur Rob Jetten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 41-jarige Eelco Eerenberg wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën namens D66, meldt de partij. Nathalie van Berkel zou eigenlijk deze functie krijgen. Maar zij zag hier maandag van af, nadat meerdere media hadden geschreven over onjuistheden in haar cv. Later maakte Van Berkel ook bekend de Tweede Kamer te verlaten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Silvio Erkens (VVD) snapt de weifeling in de agrarische sector over zijn benoeming tot staatssecretaris van Landbouw. "Volgens mij is het aan mij om het tegendeel te bewijzen. Maar ik snap het scepticisme", zei hij donderdag voor aanvang van zijn gesprek met formateur Rob Jetten.
12 uur geleden