Batterijenmaker Panasonic helpt Tesla vooruit
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Automaker Tesla heeft duidelijk de wind in de zeilen. Waar het bedrijf onlangs verraste met beter dan verwachte kwartaalresultaten, was het nu samenwerkingspartner Panasonic die onder meer beleggers in Tesla enthousiast maakte. Dit na de eerste kwartaalwinst ooit voor de gezamenlijke batterijentak van de bedrijven.
Tesla werkt voor de vervaardiging van accu's samen met het Japanase Panasonic. Lange tijd vielen de prestaties van dit onderdeel tegen, onder meer door vertragingen en productieproblemen. De Japanners beloofden de productie verder op te voeren. Dat zorgt onder meer voor lagere kosten voor materiaal, wat weer goed is voor de winstgevendheid.
Het aandeel Tesla is sinds de zomer van 2019 zo'n 300 procent meer waard geworden. Het aandeel kreeg recent een impuls na een veel hoger dan verwachte kwartaalwinst die de maker van elektrische auto's in de boeken zette. Ook werd de productie in de Chinese fabriek van Tesla opgevoerd.
Analisten waren onverminderd enthousiast. In een beleggersrapport werd maandag een vertienvoudiging van de beurswaarde van Tesla voorspeld tegen 2024. Het aandeel Tesla beleefde een koerssprong op Wall Street.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil een verbod op de Ray-Ban-camerabril van Meta. De bril kan te makkelijk mensen stiekem filmen en is daarmee een "gevaar voor de privacy", stelt de bond. Een dergelijk verbod zou er in Europees verband moeten komen.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juli met 9 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is de grootste productiegroei in vier jaar. In juni zwakte de productiegroei nog af tot 5 procent, na een groei van 7 procent in mei.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft in het eerste halfjaar voor 13 miljard euro naar de Verenigde Staten geëxporteerd. Dat is een kwart minder dan in dezelfde periode van 2025, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Lidstaten van de Europese Unie hebben al een tijdlang te maken met Amerikaanse importheffingen die onder president Donald Trump zijn ingevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen ING kan definitief doorgaan. De rechtbank in Amsterdam heeft de milieuorganisatie ontvankelijk verklaard en alle argumenten die de bank daartegen had ingebracht afgewezen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
12 uur geleden