Batshuayi en Courtois helpen België aan moeizame zege op Canada
AL RAYYAN (ANP) - België is het wereldkampioenschap voetbal in Qatar moeizaam begonnen. De nummer 3 van de vorige mondiale titelstrijd won in Al Rayyan met 1-0 van Canada en mocht daarmee niet klagen.
Michy Batshuayi maakte kort voor rust het doelpunt. De Belgen gaan dankzij de zege aan kop in groep F. Marokko en Kroatië speelden eerder op woensdag doelpuntloos gelijk.
België had het moeilijk in de eerste helft. Canada, voor het laatst in 1986 actief op een WK, speelde in een hoog tempo en overrompelde het elftal van trainer Roberto Martínez. Scheidsrechter Janny Sikazwe uit Zambia gaf in de 11e minuut een strafschop aan Canada. Yannick Carrasco bleek een schot met zijn hand te hebben geblokt. Doelman Thibaut Courtois stopte de penalty van uitblinker Alphonso Davies van Bayern München en sleepte België, dat een selectie met de nodige spelers op leeftijd heeft, daarmee door een moeilijke fase heen.
Waar Canada de kansen onbenut liet, was België wel efficiënt. Na een fraaie pass van achteruit van Toby Alderweireld, werkte Batshuayi de bal met links knap binnen.
Canada had na rust meer moeite het hoge tempo vast te houden en gaf steeds meer ruimte weg. België profiteerde daar niet van. Canada slaagde er zelf niet in de gelijkmaker te forceren, ondanks (over de hele wedstrijd) meer dan twintig doelpogingen.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
12 uur geleden