Batshuayi en Courtois helpen België aan moeizame zege op Canada
AL RAYYAN (ANP) - België is het wereldkampioenschap voetbal in Qatar moeizaam begonnen. De nummer 3 van de vorige mondiale titelstrijd won in Al Rayyan met 1-0 van Canada en mocht daarmee niet klagen.
Michy Batshuayi maakte kort voor rust het doelpunt. De Belgen gaan dankzij de zege aan kop in groep F. Marokko en Kroatië speelden eerder op woensdag doelpuntloos gelijk.
België had het moeilijk in de eerste helft. Canada, voor het laatst in 1986 actief op een WK, speelde in een hoog tempo en overrompelde het elftal van trainer Roberto Martínez. Scheidsrechter Janny Sikazwe uit Zambia gaf in de 11e minuut een strafschop aan Canada. Yannick Carrasco bleek een schot met zijn hand te hebben geblokt. Doelman Thibaut Courtois stopte de penalty van uitblinker Alphonso Davies van Bayern München en sleepte België, dat een selectie met de nodige spelers op leeftijd heeft, daarmee door een moeilijke fase heen.
Waar Canada de kansen onbenut liet, was België wel efficiënt. Na een fraaie pass van achteruit van Toby Alderweireld, werkte Batshuayi de bal met links knap binnen.
Canada had na rust meer moeite het hoge tempo vast te houden en gaf steeds meer ruimte weg. België profiteerde daar niet van. Canada slaagde er zelf niet in de gelijkmaker te forceren, ondanks (over de hele wedstrijd) meer dan twintig doelpogingen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
1 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
18 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
19 uur geleden