Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Batshuayi en Courtois helpen België aan moeizame zege op Canada

Batshuayi en Courtois helpen België aan moeizame zege op Canada

AL RAYYAN (ANP) - België is het wereldkampioenschap voetbal in Qatar moeizaam begonnen. De nummer 3 van de vorige mondiale titelstrijd won in Al Rayyan met 1-0 van Canada en mocht daarmee niet klagen.

Michy Batshuayi maakte kort voor rust het doelpunt. De Belgen gaan dankzij de zege aan kop in groep F. Marokko en Kroatië speelden eerder op woensdag doelpuntloos gelijk.

België had het moeilijk in de eerste helft. Canada, voor het laatst in 1986 actief op een WK, speelde in een hoog tempo en overrompelde het elftal van trainer Roberto Martínez. Scheidsrechter Janny Sikazwe uit Zambia gaf in de 11e minuut een strafschop aan Canada. Yannick Carrasco bleek een schot met zijn hand te hebben geblokt. Doelman Thibaut Courtois stopte de penalty van uitblinker Alphonso Davies van Bayern München en sleepte België, dat een selectie met de nodige spelers op leeftijd heeft, daarmee door een moeilijke fase heen.

Waar Canada de kansen onbenut liet, was België wel efficiënt. Na een fraaie pass van achteruit van Toby Alderweireld, werkte Batshuayi de bal met links knap binnen.

Canada had na rust meer moeite het hoge tempo vast te houden en gaf steeds meer ruimte weg. België profiteerde daar niet van. Canada slaagde er zelf niet in de gelijkmaker te forceren, ondanks (over de hele wedstrijd) meer dan twintig doelpogingen.

Meer uit Voetbal

Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

4 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

6 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

6 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

7 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

8 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

10 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

12 uur geleden