Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Batman-regisseur Joel Schumacher (80) overleden

Batman-regisseur Joel Schumacher (80) overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Joel Schumacher is op 80-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van kanker. Dat meldt het vakblad Variety. Schumacher was in de jaren tachtig en negentig verantwoordelijk voor een groot aantal hitfilms, zoals St. Elmo’s Fire, The Lost Boys, A Time to Kill en Falling Down.

Ook maakte hij twee delen uit de Batman-serie: Batman Forever en Batman & Robin, met Val Kilmer en George Clooney als de vleermuisman. Beide films waren grote hits, maar werden door de critici met de grond gelijkgemaakt omdat ze te kitscherig en de komisch waren.

Schumacher begon zijn carrière in de jaren zeventig als kostuumontwerper. In de jaren tachtig kreeg hij de kans om ook als regisseur aan de slag te gaan. Hij werkte in die periode samen met veel jonge Amerikaanse talenten die later heel groot zouden worden, zoals Rob Lowe en Demi Moore (St. Elmo’s Fire), Kiefer Sutherland (The Lost Boys) en Julia Roberts (Flatliners).

Grootste successen

Zijn grootste successen in de bioscoop waren Falling Down, met Michael Douglas als een gewone man die op een dag in de file doordraait van alle ellende in de wereld, en A Time to Kill, een grimmige John Grisham-verfilming over een raciale moord in het zuiden van de VS. Falling Down werd geselecteerd voor de competitie op het festival van Cannes.

Zijn laatste grote klussen deed de openlijk homoseksuele Schumacher voor televisie: hij regisseerde een aantal afleveringen van het eerste seizoen van Netflix-hit House of Cards.

Meer uit Buitenland

Rubio spreekt steun uit voor Qatar na aanval Israël

DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft in Qatar zijn "sterke steun" aan de veiligheid en soevereiniteit van het land uitgesproken. Zijn bliksembezoek volgt een week na de Israëlische aanval op onderhandelaars van Hamas in Doha.

27 minuten geleden
Acteur en regisseur Robert Redford (89) overleden

SALT LAKE CITY (ANP) - Acteur Robert Redford is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat bericht de krant The New York Times. Redford maakte onder meer naam met de verfilming van The Great Gatsby (1974) en All The President's Men (1976) over het Watergateschandaal. Hij zou dinsdagochtend vroeg in zijn slaap zijn gestorven in zijn huis in Utah. Een doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.

50 minuten geleden
Türk ziet 'opeenstapeling van bewijs' voor genocide in Gaza

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Volker Türk, de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten van de VN, ziet een "opeenstapeling van bewijs" voor genocide in Gaza, zei hij tegen journalisten van persbureaus AFP en Reuters. "We zien oorlogsmisdaad op oorlogsmisdaad, misdaden tegen de menselijkheid, en mogelijk zelfs meer", aldus de VN-functionaris.

55 minuten geleden
Denemarken kondigt extra investeringen in Groenland aan

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken steekt de komende jaren extra geld in Groenland, een semiautonoom deel van het Deense koninkrijk. Tussen 2026 en 2029 wordt 1,6 miljard kroon (bijna 215 miljoen euro) geïnvesteerd in infrastructuur en gezondheidszorg.

1 uur geleden
Rusland en Belarus oefenen met kleine kernwapens voor slagveld

MINSK (ANP/RTR) - Rusland en Belarus hebben de afgelopen dagen geoefend met kleine kernwapens voor op het slagveld. Ze zijn niet echt gelanceerd, maar maakten deel uit van simulaties tijdens de grote gezamenlijke oefening 'Zapad'.

1 uur geleden
Data van 1,5 miljoen Zweden gestolen, hackers eisen 1,5 bitcoin

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Bij een groot datalek in Zweden zijn de persoonlijke gegevens van ruim 1,5 miljoen burgers gestolen, meldt het Zweedse OM. Dat komt neer op bijna 15 procent van de totale bevolking van het land. De hackers hebben 1,5 bitcoin geëist als losgeld voor de data. Op dit moment is dat zo'n 147.000 euro waard.

1 uur geleden
Ook Madrid en Rome willen vliegtuigen naar NAVO-oostflank sturen

MADRID/ROME (ANP) - Ook Spanje en Italië willen met gevechtsvliegtuigen bijdragen aan de nieuwe NAVO-missie die de oostflank van de alliantie moet beschermen tegen onder meer Russische drones, melden lokale media. Beide NAVO-landen zouden twee Eurofighters willen sturen en Spanje zou er een tankvliegtuig bij willen doen.

2 uur geleden