Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Batman-regisseur Joel Schumacher (80) overleden

Batman-regisseur Joel Schumacher (80) overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Joel Schumacher is op 80-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van kanker. Dat meldt het vakblad Variety. Schumacher was in de jaren tachtig en negentig verantwoordelijk voor een groot aantal hitfilms, zoals St. Elmo’s Fire, The Lost Boys, A Time to Kill en Falling Down.

Ook maakte hij twee delen uit de Batman-serie: Batman Forever en Batman & Robin, met Val Kilmer en George Clooney als de vleermuisman. Beide films waren grote hits, maar werden door de critici met de grond gelijkgemaakt omdat ze te kitscherig en de komisch waren.

Schumacher begon zijn carrière in de jaren zeventig als kostuumontwerper. In de jaren tachtig kreeg hij de kans om ook als regisseur aan de slag te gaan. Hij werkte in die periode samen met veel jonge Amerikaanse talenten die later heel groot zouden worden, zoals Rob Lowe en Demi Moore (St. Elmo’s Fire), Kiefer Sutherland (The Lost Boys) en Julia Roberts (Flatliners).

Grootste successen

Zijn grootste successen in de bioscoop waren Falling Down, met Michael Douglas als een gewone man die op een dag in de file doordraait van alle ellende in de wereld, en A Time to Kill, een grimmige John Grisham-verfilming over een raciale moord in het zuiden van de VS. Falling Down werd geselecteerd voor de competitie op het festival van Cannes.

Zijn laatste grote klussen deed de openlijk homoseksuele Schumacher voor televisie: hij regisseerde een aantal afleveringen van het eerste seizoen van Netflix-hit House of Cards.

Meer uit Buitenland

Mogelijke cyberaanval gemeld bij stembureaus in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een mogelijke cyberaanval heeft het stemmen in Moskou ontregeld tijdens de Russische parlementsverkiezingen. De problemen met stemmachines konden binnen twintig minuten worden opgelost, claimde het hoofd van de kiescommissie in de stad volgens persbureau TASS.

41 minuten geleden
Denemarken: deal over Groenland goed voor veiligheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een bindende overeenkomst over de veiligheid van Groenland kan de veiligheid in het Arctische gebied verder versterken. Dat stelde de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen nadat de Amerikaanse president Trump melding had gemaakt van een verregaande deal over Groenland.

1 uur geleden
Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten niet naar VN-top mogen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten van de Verenigde Staten niet naar de aankomende VN-top in New York mogen. De EU-buitenlanddienst wil graag dat de Amerikaanse autoriteiten terugkomen op dat besluit, zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Betogers vormen menselijke keten rond Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Betogers hebben in Washington een menselijke keten gevormd rond het Kennedy Center. Aan de actie bij het beroemde culturele centrum deden volgens Amerikaanse media honderden mensen mee.

3 uur geleden
Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

10 uur geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

14 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

15 uur geleden