Bastianini voor de derde keer de snelste in MotoGP
LE MANS (ANP) - Motorracer Enea Bastianini heeft zijn derde zege van dit seizoen in de MotoGP geboekt. De Italiaan was op zijn Ducati de snelste in de Grote Prijs van Frankrijk op het circuit van Le Mans. De Australiër Jack Miller (Ducati) eindigde als tweede en de Spanjaard Aleix Espargaro (Aprilia) werd derde.
De Franse thuisrijder Fabio Quartararo reed een vrij onzichtbare race, maar hij eindigde wel als vierde en de Yamaha-coureur behield de leiding in het kampioenschap. Hij zag wel Bastianini en Espargaro dichterbij komen in punten. Quartararo, tevens de regerend wereldkampioen, heeft 102 punten vergaard, Espargaro kwam op 98 punten en Bastianini klom naar de derde plaats in de WK-stand met 94 punten.
Franscesco Bagnaia (Ducati) reed het grootste deel van de race aan de leiding, maar de Italiaan haalde het einde niet. Hij startte van poleposition, zag teamgenoot Miller in de eerste bocht wel voorbijkomen, maar nam na een aantal ronden de leiding weer in handen. Op zeven ronden voor het einde plaatste Bastianini een geslaagde aanval op de koppositie. Bagnaia probeerde te counteren, maar hij ging in zijn enthousiasme iets te wijd door de bocht en raakte achterop. Even later volgde er zelfs een crash en was zijn race voorbij.
Onverwacht
"Ik ben er heel blij mee, want deze zege was behoorlijk onverwacht", zei Bastianini. "Het weekeinde hier verliep behoorlijk moeizaam, maar in de race voelde ik ineens dat de snelheid goed was en kwam ik lekker in mijn ritme."
Voor Suzuki liep de GP van Frankrijk op een teleurstelling uit. De Japanse renstal, die voorafgaand aan de race in Le Mans aangaf na dit seizoen uit de MotoGP te vertrekken, zag zijn Spaanse coureurs Alex Rins en Joan Mir uitvallen na crashes.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
28 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden