Bastianini voor de derde keer de snelste in MotoGP
LE MANS (ANP) - Motorracer Enea Bastianini heeft zijn derde zege van dit seizoen in de MotoGP geboekt. De Italiaan was op zijn Ducati de snelste in de Grote Prijs van Frankrijk op het circuit van Le Mans. De Australiër Jack Miller (Ducati) eindigde als tweede en de Spanjaard Aleix Espargaro (Aprilia) werd derde.
De Franse thuisrijder Fabio Quartararo reed een vrij onzichtbare race, maar hij eindigde wel als vierde en de Yamaha-coureur behield de leiding in het kampioenschap. Hij zag wel Bastianini en Espargaro dichterbij komen in punten. Quartararo, tevens de regerend wereldkampioen, heeft 102 punten vergaard, Espargaro kwam op 98 punten en Bastianini klom naar de derde plaats in de WK-stand met 94 punten.
Franscesco Bagnaia (Ducati) reed het grootste deel van de race aan de leiding, maar de Italiaan haalde het einde niet. Hij startte van poleposition, zag teamgenoot Miller in de eerste bocht wel voorbijkomen, maar nam na een aantal ronden de leiding weer in handen. Op zeven ronden voor het einde plaatste Bastianini een geslaagde aanval op de koppositie. Bagnaia probeerde te counteren, maar hij ging in zijn enthousiasme iets te wijd door de bocht en raakte achterop. Even later volgde er zelfs een crash en was zijn race voorbij.
Onverwacht
"Ik ben er heel blij mee, want deze zege was behoorlijk onverwacht", zei Bastianini. "Het weekeinde hier verliep behoorlijk moeizaam, maar in de race voelde ik ineens dat de snelheid goed was en kwam ik lekker in mijn ritme."
Voor Suzuki liep de GP van Frankrijk op een teleurstelling uit. De Japanse renstal, die voorafgaand aan de race in Le Mans aangaf na dit seizoen uit de MotoGP te vertrekken, zag zijn Spaanse coureurs Alex Rins en Joan Mir uitvallen na crashes.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
6 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
9 uur geleden