Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bastianini verrast met zege in openingsrace MotoGP

Bastianini verrast met zege in openingsrace MotoGP

LOSAIL (ANP) - De Italiaan Enea Bastianini heeft heel verrassend de openingsrace van dit seizoen in de MotoGP gewonnen. De 24-jarige coureur was op zijn Ducati de snelste in de Grote Prijs van Qatar op het circuit van Losail. Bastianini, de wereldkampioen van 2020 in de Moto2, boekte zijn eerste grandprixzege in de koningsklasse.

De Zuid-Afrikaan Brad Binder (KTM) passeerde de meet als tweede en de Spanjaard Pol Espargaro (Honda) eindigde als derde. Zesvoudig MotoGP-kampioen Marc Márquez (Honda) werd vijfde. De Fransman Fabio Quartararo (Yamaha), die vorig jaar de wereldtitel veroverde, kon zich niet mengen in de strijd vooraan en kwam pas als negende over de finish.

De Spanjaard Jorge Martin (Ducati) startte de race in Losail van poleposition, maar hij haalde het einde niet na een crash met de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati).

In de garagebox van het team van winnaar Bastianini vielen dikke tranen van vreugde. De gedachten waren bij Fausto Gresini, de oprichter van het team die vorig jaar overleed na een besmetting met het coronavirus. Zijn aanwezige echtgenote en teameigenaar Nadia Padovani huilde mee. "Ik kan van emotie bijna niet praten", zei Bastianini. "Ik wil deze overwinning opdragen aan Fausto, omdat hij mij vanuit de hemel heel veel gemotiveerd heeft."

Meer uit Sport

Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

12 minuten geleden
Verstappen rijdt vanaf komend seizoen met nummer 3 in Formule 1

MONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.

1 uur geleden
Schaatsster Wüst geëerd met Carrièreprijs op Sportgala

ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.

14 uur geleden
Kogelstootster Schilder gekozen tot Sportvrouw van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.

14 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen opnieuw Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.

14 uur geleden
Tennisser Alcaraz neemt na zeven jaar afscheid van coach Ferrero

MADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.

22 uur geleden
Noppert klopt landgenoot Van der Velde in eerste ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.

1 dag geleden