Bastianini verrast met zege in openingsrace MotoGP
LOSAIL (ANP) - De Italiaan Enea Bastianini heeft heel verrassend de openingsrace van dit seizoen in de MotoGP gewonnen. De 24-jarige coureur was op zijn Ducati de snelste in de Grote Prijs van Qatar op het circuit van Losail. Bastianini, de wereldkampioen van 2020 in de Moto2, boekte zijn eerste grandprixzege in de koningsklasse.
De Zuid-Afrikaan Brad Binder (KTM) passeerde de meet als tweede en de Spanjaard Pol Espargaro (Honda) eindigde als derde. Zesvoudig MotoGP-kampioen Marc Márquez (Honda) werd vijfde. De Fransman Fabio Quartararo (Yamaha), die vorig jaar de wereldtitel veroverde, kon zich niet mengen in de strijd vooraan en kwam pas als negende over de finish.
De Spanjaard Jorge Martin (Ducati) startte de race in Losail van poleposition, maar hij haalde het einde niet na een crash met de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati).
In de garagebox van het team van winnaar Bastianini vielen dikke tranen van vreugde. De gedachten waren bij Fausto Gresini, de oprichter van het team die vorig jaar overleed na een besmetting met het coronavirus. Zijn aanwezige echtgenote en teameigenaar Nadia Padovani huilde mee. "Ik kan van emotie bijna niet praten", zei Bastianini. "Ik wil deze overwinning opdragen aan Fausto, omdat hij mij vanuit de hemel heel veel gemotiveerd heeft."
Meer uit Sport
VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
5 minuten geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
2 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
5 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
22 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
22 uur geleden