Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bastianini verrast met zege in openingsrace MotoGP

Bastianini verrast met zege in openingsrace MotoGP

LOSAIL (ANP) - De Italiaan Enea Bastianini heeft heel verrassend de openingsrace van dit seizoen in de MotoGP gewonnen. De 24-jarige coureur was op zijn Ducati de snelste in de Grote Prijs van Qatar op het circuit van Losail. Bastianini, de wereldkampioen van 2020 in de Moto2, boekte zijn eerste grandprixzege in de koningsklasse.

De Zuid-Afrikaan Brad Binder (KTM) passeerde de meet als tweede en de Spanjaard Pol Espargaro (Honda) eindigde als derde. Zesvoudig MotoGP-kampioen Marc Márquez (Honda) werd vijfde. De Fransman Fabio Quartararo (Yamaha), die vorig jaar de wereldtitel veroverde, kon zich niet mengen in de strijd vooraan en kwam pas als negende over de finish.

De Spanjaard Jorge Martin (Ducati) startte de race in Losail van poleposition, maar hij haalde het einde niet na een crash met de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati).

In de garagebox van het team van winnaar Bastianini vielen dikke tranen van vreugde. De gedachten waren bij Fausto Gresini, de oprichter van het team die vorig jaar overleed na een besmetting met het coronavirus. Zijn aanwezige echtgenote en teameigenaar Nadia Padovani huilde mee. "Ik kan van emotie bijna niet praten", zei Bastianini. "Ik wil deze overwinning opdragen aan Fausto, omdat hij mij vanuit de hemel heel veel gemotiveerd heeft."

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

20 minuten geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

5 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

7 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

22 uur geleden