Basketbalvedette James verlengt contract bij Lakers
LOS ANGELES (ANP) - Basketbalvedette LeBron James heeft zijn contract verlengd bij Los Angeles Lakers. Hij blijft tot en met het seizoen 2022/23 bij de club, waarmee hij afgelopen seizoen de titel in de Amerikaanse NBA veroverde. Zijn manager Rich Paul meldde het nieuws aan diverse media.
James, die deze maand 36 jaar wordt, tekende in 2018 een vierjarig contract bij de Lakers ter waarde van 153,3 miljoen dollar (omgerekend 127 miljoen euro). Het laatste jaar (2021/22) was optioneel, maar is nu omgezet in een contract met nog een jaar erbij. De tweejarige verlenging heeft een waarde van 85 miljoen dollar (70 miljoen euro).
James werd na het behalen van de titel in de NBA met Los Angeles Lakers voor de vierde keer in zijn carrière uitgeroepen tot beste speler van de finale. Hij is de eerste basketballer in de NBA die bij drie verschillende teams is geëerd met de titel van MVP (most valuable player).
James leidde in oktober de Lakers met 28 punten, 14 rebounds en 10 assists naar een zege van 106-93 op Miami Heat. Het was de zesde wedstrijd van de finalereeks en het zeventiende kampioenschap in het Amerikaanse profbasketbal voor de Lakers. James behaalde eerder in zijn loopbaan titels met Miami Heat (2x) en Cleveland Cavaliers.
James begint aan zijn achttiende seizoen in de NBA en is de nummer drie op de eeuwige topscorerslijst met 34.241 punten. Hij heeft Kareem Abdul-Jabbar (38.387) en Karl Malone (36.928) nog boven zich.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
14 uur geleden