Basketbalvedette James verlengt contract bij Lakers
LOS ANGELES (ANP) - Basketbalvedette LeBron James heeft zijn contract verlengd bij Los Angeles Lakers. Hij blijft tot en met het seizoen 2022/23 bij de club, waarmee hij afgelopen seizoen de titel in de Amerikaanse NBA veroverde. Zijn manager Rich Paul meldde het nieuws aan diverse media.
James, die deze maand 36 jaar wordt, tekende in 2018 een vierjarig contract bij de Lakers ter waarde van 153,3 miljoen dollar (omgerekend 127 miljoen euro). Het laatste jaar (2021/22) was optioneel, maar is nu omgezet in een contract met nog een jaar erbij. De tweejarige verlenging heeft een waarde van 85 miljoen dollar (70 miljoen euro).
James werd na het behalen van de titel in de NBA met Los Angeles Lakers voor de vierde keer in zijn carrière uitgeroepen tot beste speler van de finale. Hij is de eerste basketballer in de NBA die bij drie verschillende teams is geëerd met de titel van MVP (most valuable player).
James leidde in oktober de Lakers met 28 punten, 14 rebounds en 10 assists naar een zege van 106-93 op Miami Heat. Het was de zesde wedstrijd van de finalereeks en het zeventiende kampioenschap in het Amerikaanse profbasketbal voor de Lakers. James behaalde eerder in zijn loopbaan titels met Miami Heat (2x) en Cleveland Cavaliers.
James begint aan zijn achttiende seizoen in de NBA en is de nummer drie op de eeuwige topscorerslijst met 34.241 punten. Hij heeft Kareem Abdul-Jabbar (38.387) en Karl Malone (36.928) nog boven zich.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
1 dag geleden