Basketbalsters in WNBA hebben genoeg van dildo-gooiende fans
ATLANTA (ANP/BELGA) - Een man die tijdens een basketbalwedstrijd in de Amerikaanse vrouwencompetitie WNBA een dildo op het speelveld gooide, heeft een stadionverbod gekregen. Het voorval gebeurde tijdens een duel tussen Atlanta Dream en Golden State Valkyries en kreeg, tot onvrede van de speelsters, inmiddels navolging.
Zaterdag gebeurde hetzelfde bij een thuisduel van Chicago Sky. In andere wedstrijden werden diverse seksspeeltjes vanuit het publiek gegooid. In Los Angeles trof een kunstpenis speelster Sophie Cunningham, die kort ervoor op sociale media nog een oproep had gedaan om "geen dildo's meer op het terrein te gooien, want jullie gaan ons nog eens pijn doen". Haar coach Lynne Roberts oordeelde na afloop streng: "Het is niet grappig, het is belachelijk, respectloos en kinderachtig. Maar bovenal brengt het de speelsters in gevaar."
"De veiligheid in onze stadions is voor ons een prioriteit", meldt de WNBA. "Elk projectiel kan voor speelsters, officials en toeschouwers een risico vormen. Toeschouwers die wat voor voorwerp dan ook op het terrein gooien, kunnen een stadionverbod van minstens een jaar verwachten."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
38 minuten geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
46 minuten geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
5 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
1 dag geleden