Basketbalsters in WNBA hebben genoeg van dildo-gooiende fans
ATLANTA (ANP/BELGA) - Een man die tijdens een basketbalwedstrijd in de Amerikaanse vrouwencompetitie WNBA een dildo op het speelveld gooide, heeft een stadionverbod gekregen. Het voorval gebeurde tijdens een duel tussen Atlanta Dream en Golden State Valkyries en kreeg, tot onvrede van de speelsters, inmiddels navolging.
Zaterdag gebeurde hetzelfde bij een thuisduel van Chicago Sky. In andere wedstrijden werden diverse seksspeeltjes vanuit het publiek gegooid. In Los Angeles trof een kunstpenis speelster Sophie Cunningham, die kort ervoor op sociale media nog een oproep had gedaan om "geen dildo's meer op het terrein te gooien, want jullie gaan ons nog eens pijn doen". Haar coach Lynne Roberts oordeelde na afloop streng: "Het is niet grappig, het is belachelijk, respectloos en kinderachtig. Maar bovenal brengt het de speelsters in gevaar."
"De veiligheid in onze stadions is voor ons een prioriteit", meldt de WNBA. "Elk projectiel kan voor speelsters, officials en toeschouwers een risico vormen. Toeschouwers die wat voor voorwerp dan ook op het terrein gooien, kunnen een stadionverbod van minstens een jaar verwachten."
Meer uit Sport
MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
1 minuut geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
2 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
4 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
5 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
6 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
6 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
7 uur geleden