
Basketbalsters in eigen huis onderuit tegen Slowakije
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse basketbalsters hebben hun tweede EK-kwalificatiewedstrijd verloren. In de Amsterdamse Sporthallen Zuid was Slowakije met 84-64 te sterk. Oranje had de eerste thuiswedstrijd gewonnen van Hongarije (66-56). Zaterdag speelt de ploeg van bondscoach Hakim Salem de derde kwalificatiewedstrijd tegen Hongarije. Die wedstrijd wordt ook in Amsterdam gespeeld, waar de drie teams in een zogenoemde bubbel verblijven.
De basketbalsters begonnen goed en namen meteen een kleine voorsprong. De Slowaakse speelsters kwamen terug tot 14-14, maar zagen de tegenstander toch weer weglopen. Na een sterk tweede kwart ging Oranje met 43-36 de rust in.
In het derde kwart knokten de Slowaakse basketbalsters zich terug en namen vervolgens ook een ruime voorsprong door 25 punten te scoren tegen slechts 11 voor Nederland. Ook in het laatste kwart domineerden de gasten en liepen uit naar 84-64.
Het Nederlandse vrouwenteam probeert zich te plaatsen voor het EK. Dat lukte in 1989 voor het laatst. In de groep met Hongarije en Slowakije plaatst het beste land zich automatisch. De vijf beste nummers 2 uit de negen groepen gaan ook naar het EK dat in juni 2021 wordt gehouden in Spanje en Frankrijk.
Bij Oranje was Emese Hof goed voor 22 punten en maakte Laura Cornelius 18 punten. Jill Bettonvil zorgde voor 7 punten en Karin Kuijt en Fleur Kuijt beiden voor 5 punten. Natalie van den Adel en Chatilla van Grinsven zorgden als invalsters beiden voor 3 punten en Laura Westerik voor 1 punt.
Bij Slowakije maakte Barbora Balintova 20 punten en Sabina Oroszova 18 punten.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft de vierde ronde bereikt van het masterstoernooi van Cincinnati. De nummer 2 van de wereldranglijst was in Ohio met 6-4 6-4 te sterk voor Hamad Medjedovic uit Servië. Alcaraz treft in zijn volgende partij de Italiaan Luca Nardi.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Atlete Femke Bol heeft bij een grandprixwedstrijd in Boedapest de 400 meter horden gewonnen. De Nederlandse atlete realiseerde een tijd van 52,24 en was meer dan twee seconden sneller dan haar naaste belager, de Belgische Naomi Van den Broeck (54,50).
8 uur geledenRØNNE (ANP) - Mads Pedersen heeft dinsdag de eerste etappe van de Ronde van Denemarken gewonnen. Het was een rit van Nexø naar Rønne over 178 kilometer. De Deen van Lidl-Trek won de sprint van een kopgroep van negen renners voor de Slowaak Lukas Kubis en landgenoot Niklas Larsen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Jolien Knollema mist het WK van later deze maand met Oranje in Thailand. De 22-jarige passer/loper, die er vorig jaar wel bij was tijdens de Olympische Spelen van Parijs, is door een schouderblessure niet fit genoeg voor een plek in de definitieve selectie van veertien speelsters. Ook Danique Hamming en Hyke Lyklema vielen af, net als eerder al de geblesseerde Indy Baijens.
18 uur geledenCHENGDU (ANP/DPA) - De Italiaanse sporter Mattia Debertolis is overleden na zijn deelname aan de Wereldspelen in het Chinese Chengdu. De 29-jarige Debertolis werd vrijdag bewusteloos gevonden tijdens het onderdeel oriëntatieloop en overleed vier dagen later. De snelle medische hulp die hij had gekregen, bleek onvoldoende.
19 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Aryna Sabalenka is met een moeizame zege op Emma Raducanu doorgedrongen tot de achtste finales van het toernooi van Cincinnati. De nummer 1 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Britse voormalig winnares van de US Open: 7-6 (3) 4-6 7-6 (5).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Harrie Lavreysen keert in december terug naar de zesdaagse van Rotterdam. De organisatie van het evenement maakte de deelname van de vijfvoudig olympisch kampioen baanwielrennen maandag bekend.
1 dag geleden