Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketbalsters houden door zege op Hongarije zicht op EK

Basketbalsters houden door zege op Hongarije zicht op EK

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse basketbalsters hebben tegen Hongarije hun derde EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. In de Sporthallen Zuid in Amsterdam werd het 68-63. De basketbalsters houden daarmee zicht op plaatsing voor het Europees kampioenschap van volgend jaar in Spanje en Frankrijk.

Na drie duels staat Oranje bovenaan in de groep met 5 punten, Hongarije heeft 4 punten. Slowakije staat derde met 3 punten, maar de Slowaken speelden een wedstrijd minder.

Het was de derde wedstrijd die werd gespeeld in Amsterdam, waar de basketbalsters van Oranje, Slowakije en Hongarije deze week in een zogenoemde bubbel verblijven. De ploeg van bondscoach Hakim Salem had de eerste thuiswedstrijd, in november vorig jaar, al gewonnen van Hongarije (66-56). Donderdag ging Oranje met 84-64 onderuit tegen Slowakije.

Het Nederlandse vrouwenteam probeert zich te plaatsen voor het EK, iets wat in 1989 voor het laatst lukte. In de poule plaatst het beste land zich automatisch. De vijf beste nummers 2 uit de negen groepen gaan ook naar het eindtoernooi. Of Nederland een van die ploegen is, zal pas in februari duidelijk worden als de laatste en beslissende poulewedstrijden worden gespeeld.

Meer uit Sport

Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

1 uur geleden
Groenewoud komt matige start WK allround te boven

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.

1 uur geleden
Groenewoud derde na eerste dag WK allround, Beune vierde

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.

1 uur geleden
Arsenal na magere zege op Mansfield Town naar kwartfinale FA Cup

MANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.

2 uur geleden
Paraskiër De Langen viert 'hele bijzondere' medaille op afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."

2 uur geleden
Schaatsers in achterhoede bij WK allround, Stolz wint 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.

3 uur geleden
Wielrenster Chabbey wint voorjaarsklassieker Strade Bianche

SIENA (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Strade Bianche gewonnen. In de straten van Siena was ze de sterkste van een groep van acht vrouwen die samen de voet van de steile Via Santa Catarina haalde. Het is de eerste keer dat de renster van FDJ-Suez de Italiaanse voorjaarsklassieker wint. De tweede plaats was voor Kasia Niewiadoma uit Polen, voor de Duitse Franziska Koch.

3 uur geleden