Basketbalsters 3x3 winnen van Estland en verliezen van Hongarije
DEBRECEN (ANP) - De Nederlandse basketbalsters 3x3 hebben zich op de eerste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in het Hongaarse Debrecen als nummer 2 van de groep geplaatst voor de kwartfinale. Die wordt zondag gespeeld. Eerst werd Estland met 11-10 verslagen. Met haar derde tweepunter van de wedstrijd zorgde Ilse Kuijt op de valreep voor de beslissende score. Daarna volgde een nederlaag tegen Hongarije, 12-14.
De ploeg van bondscoach Hakim Salem strandde vorige week op het olympisch kwalificatietoernooi in Graz in de groepsfase en trof nu uitgerekend de twee ploegen waarvan het toen verloor. In Debrecen is nog één ticket te verdienen voor de Olympische Spelen. De Nederlandse mannen plaatsten zich vorige week wel voor Tokio.
Voor Nederland speelden tegen Estland en Hongarije Loyce Bettonvil, Jill Bettonvil, Kuijt en Noortje Driessen.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
23 minuten geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
17 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
23 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geleden