Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketbalshirts Jordan en Obama leveren recordbedragen op

Basketbalshirts Jordan en Obama leveren recordbedragen op

SAN FRANCISCO (ANP) - Het shirt waarin Michael Jordan in 1984 debuteerde in de NBA, heeft op een veiling 320.000 dollar opgebracht. Volgens veilinghuis Julien's Auctions gaat het om een recordbedrag voor een shirt van Jordan, een van de beste basketballers ooit. De koper betaalde omgerekend 264.000 euro voor het witte tricot van Chicago Bulls met daarop in rode letters de naam van Jordan en diens nummer 23.

Eerder dit jaar ging al een paar schoenen van Jordan onder de hamer. De gesigneerde sneakers uit 1985 leverden maar liefst 560.000 dollar op. Het bedrag overtrof alle verwachtingen. Veilinghuis Sotheby's was uitgegaan van een opbrengst tussen de 100.000 en 150.000 dollar. De spullen van Jordan zijn bijzonder populair sinds eerder dit jaar een veelgeroemde docuserie verscheen over de legendarische basketballer. 'The Last Dance' gaat over het laatste succesjaar van Jordan bij de Bulls, waarmee hij voor de zesde keer de titel in de Amerikaanse profcompetitie NBA veroverde.

Bij de online-veiling van vrijdag door Julien's Auctions kwam ook een basketbalshirt voorbij dat de Amerikaanse oud-president Barack Obama eind jaren 70 droeg op de middelbare school van Punahou op Hawaii. Ook Obama speelde met nummer 23. Het leverde 192.000 dollar op, ook een record voor een shirtje van de 'high school'.

Meer uit Sport

Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beƫindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 uur geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

11 uur geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

12 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

17 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

20 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

1 dag geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

1 dag geleden