
Basketbalshirts Jordan en Obama leveren recordbedragen op
SAN FRANCISCO (ANP) - Het shirt waarin Michael Jordan in 1984 debuteerde in de NBA, heeft op een veiling 320.000 dollar opgebracht. Volgens veilinghuis Julien's Auctions gaat het om een recordbedrag voor een shirt van Jordan, een van de beste basketballers ooit. De koper betaalde omgerekend 264.000 euro voor het witte tricot van Chicago Bulls met daarop in rode letters de naam van Jordan en diens nummer 23.
Eerder dit jaar ging al een paar schoenen van Jordan onder de hamer. De gesigneerde sneakers uit 1985 leverden maar liefst 560.000 dollar op. Het bedrag overtrof alle verwachtingen. Veilinghuis Sotheby's was uitgegaan van een opbrengst tussen de 100.000 en 150.000 dollar. De spullen van Jordan zijn bijzonder populair sinds eerder dit jaar een veelgeroemde docuserie verscheen over de legendarische basketballer. 'The Last Dance' gaat over het laatste succesjaar van Jordan bij de Bulls, waarmee hij voor de zesde keer de titel in de Amerikaanse profcompetitie NBA veroverde.
Bij de online-veiling van vrijdag door Julien's Auctions kwam ook een basketbalshirt voorbij dat de Amerikaanse oud-president Barack Obama eind jaren 70 droeg op de middelbare school van Punahou op Hawaii. Ook Obama speelde met nummer 23. Het leverde 192.000 dollar op, ook een record voor een shirtje van de 'high school'.
Meer uit Sport
AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
5 uur geledenQUEZON CITY (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben zich geplaatst voor de achtste finales van het WK op de Filipijnen. Het team van bondscoach Joel Banks won in Quezon City de tweede groepswedstrijd in drie sets van Roemenië: 25-23 26-24 26-24.
6 uur geleden