
Basketbalseizoen in NBA mogelijk al voor kerst van start
NEW YORK (ANP) - Het nieuwe seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begint mogelijk al voor de kerst. Dat melden diverse Amerikaanse media waaronder ESPN. De clubs zouden een voorstel hebben gekregen om op 22 december te beginnen. Vanwege de coronapandemie werd het afgelopen seizoen uitgespeeld in de bubbel van Disney World in Florida. In oktober liet Los Angeles Lakers zich tot kampioen kronen. Onder normale omstandigheden was de titelstrijd al in juni beslist.
In eerdere plannen werd januari als startmaand voor het nieuwe seizoen genoemd. Dat zou dan lopen tot september. In de plannen nu wordt het aantal reguliere duels voor de teams teruggebracht van 82 naar 72. Daarmee zou het haalbaar zijn het seizoen toch in juni af te ronden zodat er voor de topspelers komende zomer ook geen beletsel is aan de Olympische Spelen van Tokio deel te nemen.
Het speelplan zou aangepast worden om zo veel mogelijk contacten en reizen te beperken. Wel zou worden afgestapt van het spelen op één afgesloten locatie.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun laatste poulewedstrijd met 13-7 gewonnen van China. Met de zege plaatste de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voor een duel in de tussenronde met Nieuw-Zeeland.
11 uur geledenTOULOUSE (ANP/RTR) - Met de Schot Oscar Onley heeft de Nederlandse ploeg Picnic PostNL een renner in dienst die de komende jaren een hoofdrol hoopt te vertolken in de Tour de France. "Een plek bij de eerste vijf in het eindklassement zou heel bijzonder zijn", vertelde de talentvolle klimmer op de rustdag van de Tour de France in Toulouse. "Ik denk dat dat het doel gaat worden de komende jaren." Onley ligt nog twee jaar vast bij het team van Iwan Spekenbrink.
11 uur geledenTOULOUSE (ANP/BELGA) - Jasper Philipsen koestert geen wrok tegenover Bryan Coquard, de Franse renner die de val van de Belgische sprinter veroorzaakte in de derde etappe van de Tour de France. "Het was een koersincident. Het had niet mogen gebeuren, maar hij kon er ook niets aan doen. Ik verwijt hem niets", zei Philipsen, die breuken opliep en moest opgeven, in een digitaal persgesprek op de rustdag van de Tour.
12 uur geledenGENT (ANP) - Voormalig olympisch kampioene Nina Derwael beëindigt haar turncarrière. De 25-jarige Belgische wil haar lichaam niet langer zwaar belasten.
14 uur geledenHAMBURG (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Hamburg bereikt. De nummer 119 van de wereldranglijst rekende in iets meer dan een uur af met Sada Nahimana uit Burundi: 6-2 6-1.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olympisch kampioen Tamirat Tola staat op 19 oktober aan de start van de marathon van Amsterdam. Dat maakte de organisatie dinsdag bekend. De 33-jarige Ethiopiër won eerder in 2021 de wedstrijd in de hoofdstad in een tijd van 2.03.39, wat nog altijd een parcoursrecord en zijn persoonlijk record is.
15 uur geledenBODEGRAVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten is op de weg terug na gezondheidsklachten. De 24-jarige wereldkampioene op de 200 meter schoolslag kreeg na de Olympische Spelen van Parijs, waar ze brons veroverde, last van grote vermoeidheid, pijn en zwellingen aan de linkerkant van haar gezicht en later ook uitvalsverschijnselen aan de linkerkant van haar lichaam.
17 uur geleden