Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketbalschoenen Jordan uit 'Last Dance' leveren recordbedrag op

Basketbalschoenen Jordan uit 'Last Dance' leveren recordbedrag op

NEW YORK (ANP/AFP) - De schoenen die oud-basketballer Michael Jordan in 1998 droeg tijdens de NBA-finale tegen Utah Jazz hebben bij een veiling 2,2 miljoen dollar opgeleverd. Daarmee zijn dit volgens veilinghuis Sotheby's de duurste sportschoenen ooit. Het gaat om een paar zwart-rode Nike Air Jordan 13's, die zijn voorzien van een handtekening van Jordan.

De nu 60-jarige Amerikaan leidde Chicago Bulls in 1998 naar het kampioenschap in de NBA. Dat seizoen ging de boeken in als de 'Last Dance', het laatste kunstje van Jordan met de Bulls. Hij pakte toen zijn zesde kampioensring met de ploeg uit Chicago. Over de carrière van Jordan verscheen in 2020 een serie op ESPN en Netflix, genaamd The Last Dance.

Sotheby's rekende bij de online-veiling op een opbrengst tussen de 2 en 4 miljoen dollar. Het werd 2,2 miljoen dollar, iets meer dan 2 miljoen euro. Vorig jaar werd een shirt van Jordan uit dezelfde befaamde finale geveild voor 10,1 miljoen dollar. Niet eerder werd zoveel betaald voor een gedragen sporttenue. Sotheby's veilde zo'n anderhalf jaar geleden al een paar sneakers van Jordan uit zijn eerste jaar in de NBA voor 1,5 miljoen dollar.

Meer uit Sport

Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

3 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

5 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

17 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

18 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

22 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

23 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

1 dag geleden