Basketballers ZZ Leiden pakken na bizarre slotfase nationale titel
LEIDEN (ANP) - De basketballers van ZZ Leiden hebben na een bizarre slotfase in de finale de nationale titel veroverd. De ploeg van coach Douglas Spradley was in de vijfde en beslissende wedstrijd in de play-offs met 82-81 net iets sterker dan Donar uit Groningen. Het is de vijfde titel voor Leiden.
Leiden stond vrijwel de hele wedstrijd achter en kwam terug van een achterstand die maximaal 16 punten was. Door vrije worpen in de slotminuut kwam Leiden alsnog op voorsprong. Thomas Rutherford benutte vlak voor tijd twee vrije worpen waardoor de titel naar Leiden gaat.
Een vijfde wedstrijd was nodig omdat Leiden afgelopen zaterdag in Groningen de stand in de play-offs gelijk had getrokken naar 2-2. In de vier wedstrijden had steeds de uitspelende ploeg gewonnen. In de Vijf Meihal in Leiden leek het opnieuw die kant op te gaan.
Slordiger
Donar nam meteen een kleine voorsprong en hield die ook vast. Halverwege stonden de Groningers met 36-28 voor. In het laatste kwart liepen de bezoekers zelfs uit naar 77-61. Daarna raakte vooral Luuk van Bree op schot met meerdere rake driepunters. Bij Donar werden ze steeds slordiger en ZZ Leiden kwam terug tot op 2 punten.
Door een fout van Clay Mounce bij een vrije worp van Donar in de slotminuut, kreeg juist weer Leiden twee vrije worpen. Van Bree benutte er een en Leiden kreeg in de slotseconden na een fout van Donar wederom twee vrije worpen. Rutherford kon het daarna afmaken voor de thuisploeg.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
18 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
19 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geleden