
Basketballers Warriors winnen met dank aan schutter Thompson
SAN FRANCISCO (ANP) - De basketballers van Golden State Warriors waren in het NBA-duel met Oklahoma City Thunder ook zonder Stephen Curry te sterk: 141-114. De sterspeler liep zaterdag een mogelijk ernstige knieblessure op. Klay Thompson leidde de titelverdediger dan maar naar de ruime winst, mede dankzij liefst 12 driepunters.
Thompson kwam op een totaal uit van 42 punten. Met zijn 12 rake worpen van afstand werd hij de tweede speler na Curry die er in meerdere duels in slaagde 12 of meer driepunters te produceren. Thompson is de recordhouder met 14 driepunters in één wedstrijd, een prestatie die hij leverde in 2018.
All-Star Shai Gilgeous-Alexander maakte 20 punten voor Oklahoma dat drie van de laatste vier duels verloor.
Boston Celtics, koploper in de oostelijke divisie, won bij Detroit Pistons: 99-111. Grote man bij Boston was opnieuw Jayson Tatum met 34 punten, 11 rebounds en 6 assists. Tatum was dit seizoen al twee keer eerder tegen Detroit goed voor 30 punten of meer. Met 38 overwinningen tegen 16 nederlagen is zijn ploeg de best presterende in de Amerikaanse profcompetitie NBA.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Femke Bol heeft op de WK atletiek in Tokio met bewondering naar Sydney McLaughlin-Levrone gekeken. "Ik zag met open mond de finale van de 400 meter", zei de tweevoudig wereldkampioene op de 400 meter horden over de race die de Amerikaanse won in 47,78 seconden, de tweede tijd ooit. "Heel bijzonder", aldus Bol over de atlete, die haar al twee keer van olympisch goud afhield.
43 minuten geledenMILAAN (ANP/AFP) - Individuele atleten uit Rusland en Belarus zijn volgend jaar onder voorwaarden welkom op de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina. Ze moeten zich wel hebben gekwalificeerd, meldt het Internationaal Olympisch Comité.
54 minuten geledenTOKIO (ANP) - Sofie Dokter staat bij de WK atletiek in Tokio vierde na de eerste dag op de zevenkamp. De 22-jarige meerkampster uit Groningen heeft 3890 punten vergaard en staat er goed voor. Ze heeft 16 punten minder dan de Ierse Kate O'Connor (3906 punten), die tweede staat. De Amerikaanse Anna Hall leidt riant met 4154 punten. Emma Oosterwegel bezet de elfde plaats in de tussenstand na vier onderdelen met 3714 punten.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol won vier jaar na haar bronzen olympische medaille op de 400 meter horden in Tokio haar tweede wereldtitel op het onderdeel in hetzelfde stadion. "Ik heb daar wel bij stilgestaan, want ik had in de finale precies dezelfde baan. Toen was ik onbevangen en liep ik voor het eerst tegen de grote Amerikaanse atletes, nu heb ik zoveel meer ervaring en ook zoveel meer rust. Ik ben nog nooit zo rustig geweest op een toernooi", zei ze in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is "heel erg trots" op haar gouden medaille op de 400 meter horden op de WK atletiek. "De start van de race is altijd moeilijk voor mij, maar ik ken mijn sterke punten", zei Bol tijdens een flashinterview in Tokio. "We hebben heel hard gewerkt hiervoor en uiteindelijk was het een comfortabele overwinning."
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaan Noah Lyles is voor de vierde keer wereldkampioen op de 200 meter geworden. Hij liep een tijd van 19,52 en bleef zijn landgenoot Kenneth Bednarek 0,06 seconden voor. Het brons voor de Jamaicaan Bryan Levell in 19.64.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de zesde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed in zijn Red Bull een tijd van 1.41,902. De Brit Lewis Hamilton noteerde in zijn Ferrari verrassend de snelste tijd (1.41,293) op het stratencircuit van Bakoe. Diens teamgenoot Charles Leclerc was de op één na snelste. George Russell van Mercedes reed de derde tijd.
3 uur geleden