Basketballers Warriors verder in play-offs NBA
SAN FRANCISCO (ANP) - De basketballers van Golden State Warriors staan in de finale van de westelijke divisie van de Amerikaanse profcompetitie NBA. De ploeg uit San Francisco won vrijdag in de eigen hal van Memphis Grizzlies (110-96) en besliste daarmee de best-of seven serie: 4-2. Tegen wie het gaat strijden om een plaats in de NBA-finale wordt zondag bekend. Dan treffen Phoenix Suns en Dallas Mavericks elkaar voor hun zevende en beslissende duel.
Klay Thompson was namens Warriors goed voor acht driepunters en een totaal van 30 punten. Stephen Curry schoot zes keer raak van afstand en kwam tot 29 punten.
In de Eastern Conference valt zondag de beslissing over wie het opneemt tegen Miami Heat om een plaats in de eindstrijd van de NBA. Titelverdediger Milwaukee Bucks verloor op eigen terrein van Boston Celtics (95-108) dat daarmee de stand weer gelijk trok: 3-3. Jayson Tatum was met 46 punten de grote man bij de bezoekers. Ook de 44 punten en 20 rebounds van vedette Giannis Antetokounmpo konden de Bucks niet helpen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
3 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
5 uur geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.
17 uur geleden