Basketballers Warriors te sterk voor 'Sixers' met Embiid
SAN FRANCISCO (ANP) - De na een blessure teruggekeerde Joel Embiid heeft niet kunnen voorkomen dat Philadelphia 76ers de vierde nederlaag op rij heeft geleden in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Golden State Warriors was met een uitblinkende Stephen Curry te sterk voor de 'Sixers': 119-107.
Embiid bleef twee duels aan de kant vanwege knieklachten. Hij vond bij zijn rentree bij achttien pogingen slechts vijf keer de basket en kwam tot 14 punten. Met nog ruim vier minuten op de klok verdween Embiid naar de kleedkamer nadat Jonathan Kuminga op zijn knie was beland bij een poging van beiden de bal te veroveren.
Curry maakte 25 van zijn 37 punten in de tweede helft, Kuminga kwam uit op een totaal van 26 punten. De Warriors misten Klay Thompson, die zich kort voor het duel had afgemeld wegens ziekte.
Boston Celtics, koploper in de oostelijke divisie, won met de nodige moeite van Indiana Pacers: 129-124. Jayson Tatum was de topscorer met 30 punten. New York Knicks won voor de achtste keer op rij. Tegen Utah Jazz werd het 118-103. Met veertien overwinningen tegen twee nederlagen was januari de succesvolste maand voor de ploeg uit New York sinds maart 1994.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
13 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden