Basketballers Warriors één zege verwijderd van grote NBA-finale
DALLAS (ANP) - De basketballers van Golden State Warriors zijn nog één overwinning verwijderd van een plek in de grote NBA-finale. De ploeg uit San Francisco won ook het derde duel met Dallas Mavericks in de best-of-sevenserie in de finale in het westen. Onder aanvoering van Stephen Curry (31 punten, 11 assists) en Andrew Wiggins (27 punten, 11 rebounds) zegevierden de Warriors in Dallas met 109-100.
De zesvoudig NBA-kampioen had de eerste twee duels voor eigen publiek al met 112-87 en 126-117 gewonnen. De Warriors kunnen zich dinsdagavond plaatsen voor de grote finale van de NBA, waarin de kampioenen van het westen en het oosten strijden om de titel. In het oosten leidt Miami Heat de serie tegen Boston Celtics met 2-1.
Luka Doncic gooide weliswaar 40 punten bij elkaar voor Dallas Mavericks en ook Spencer Dinwiddie was op schot met 26 punten, maar de thuisclub moest het toch afleggen tegen de gelouterde Warriors. "Dit was een geweldige teamprestatie", zei de 34-jarige Curry, die in 2015, 2017 en 2018 al kampioen werd met de club uit Californië. "We weten dat we er nog niet zijn, maar het geeft een goed gevoel dat we een marge hebben. We gaan het dinsdag proberen af te maken."
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
24 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een "grote groep personen" verzocht Feyenoord-directeur Dennis te Kloese niet meer te bedreigen. Dat deed de politie per sms. De telefoonnummers waarnaar de sms is verstuurd, had de politie achterhaald tijdens het onderzoek naar de recente bedreigingen aan het adres van Te Kloese.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Titelverdediger Harrie Lavreysen heeft zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya eenvoudig geplaatst voor de finale van het sprinttoernooi. De regerend olympisch, wereld- en Europees kampioen was twee keer te sterk voor de Rus Nikita Kiriltsev.
1 uur geleden