Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballers VS winnen voor vierde keer op rij olympisch goud

Basketballers VS winnen voor vierde keer op rij olympisch goud

TOKIO (ANP) - De basketballers van de Verenigde Staten hebben voor de zestiende keer goud veroverd op de Olympische Spelen. De Amerikanen, met Kevin Durant als aanjager, versloegen in Tokio in een spannende finale Frankrijk met 87-82. Het is de vierde keer op rij dat de basketbalvedettes uit de VS het goud pakken.

De Amerikanen namen met de overwinning in de finale revanche voor twee eerdere nederlagen tegen Frankrijk, in de groepsfase van de Spelen en op het WK van 2019 in de kwartfinales.

De Fransen, met onder anderen NBA-spelers Rudy Gobert, Evan Fournier en Timothé Luwawu-Cabarrot in de ploeg, begonnen fel. Onder aanvoering van Durant maakten de Amerikanen een vroege achterstand in het eerste kwart echter goed en ze liepen uit naar zo'n vijf à tien punten voorsprong. Die marge hielden ze de rest van de wedstrijd vast. In de slotfase kwamen de Fransen nog even terug tot 85-82, maar in de laatste 10 seconden konden ze niet meer gelijk komen.

Moeizaam toernooi

De Verenigde Staten begonnen moeizaam aan het olympisch basketbaltoernooi. Omdat de play-offs in eigen land pas laat eindigden, gaven meerdere sterspelers de voorkeur aan rust. Sommige sterren ontbraken vanwege een coronabesmetting, een aantal arriveerde pas op het laatste moment in Tokio. De Amerikanen gingen van start met een nederlaag van 83-76 tegen Frankrijk, maar wonnen daarna al hun wedstrijden, al ging dat zelden gepaard met enorme overmacht.

Durant was met 29 punten de grote man aan de kant van de VS. Jayson Tatum zorgde voor 19 punten en Jrue Holiday en Damian Lillard voor 11. Gobert en Fournier waren beiden goed voor 16 punten aan Franse kant.

"We hebben echte tegenslag gekend", zei Durant, die na het goud van de Spelen van 2012 en 2016 zijn derde gouden medaille won en daarmee op gelijke hoogte kwam met Carmelo Anthony. "We verloren een wedstrijd in het toernooi en we verloren twee oefenwedstrijden. We hadden te maken met coronabesmettingen en met jongens die pas laat aansloten. We hebben ons overal doorheen geknokt. Het was echt anders, dus ik ben blij dat we de klus hebben geklaard."

Meer uit Sport

Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

3 uur geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

6 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

9 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

11 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

11 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

11 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

11 uur geleden