Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballers verliezen in WK-kwalificatie ook van Oekraïne

Basketballers verliezen in WK-kwalificatie ook van Oekraïne

ALMERE (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben ook hun zevende wedstrijd in de WK-kwalificatie verloren. In het Topsportcentrum in Almere moest het flink verjongde Oranje buigen voor Oekraïne: 77-96. De 'Orange Lions' hadden al amper kans meer om zich te plaatsen voor de mondiale eindronde, die volgend jaar wordt afgewerkt in Indonesië, Japan en de Filipijnen.

Radenko Varagic zat in Almere voor het eerst als interim-bondscoach op de bank. De geboren Serviër, die al geruime tijd in Nederland werkt, neemt voorlopig de taken over van Maurizio Buscaglia. De Italiaan moest vertrekken na het teleurstellend verlopen EK van afgelopen zomer. De basketballers verloren in Praag hun vijf groepswedstrijden allemaal.

Omdat plaatsing voor het WK 2023 al nagenoeg uit beeld was geraakt, selecteerde Varagic voor het duel met Oekraïne heel wat nieuwe spelers. Oranje begon slecht en stond al snel met 11-0 achter. Nadat Yannick Kraag voor de eerste Nederlandse punten had gezorgd, kwam de thuisploeg een beetje los. Toch stond het halverwege al 59-35 voor Oekraïne. In de tweede helft kon Nederland de spanning niet meer terugbrengen.

De basketballers spelen zondag in Huelva tegen wereldkampioen Spanje, waarvan het eind augustus in Almere met 86-64 verloor. Nederland sluit de WK-kwalificatie in februari af met wedstrijden tegen Georgië en Oekraïne.

Meer uit Sport

Laros start toch op 5000 meter op WK atletiek in Tokio

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat vrijdag van start op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter loopt rond 13.15 uur Nederlandse tijd in de tweede serie.

48 minuten geleden
WK korfbal in 2027 in Nederland

ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.

17 uur geleden
Tennisster Rus bereikt kwartfinales WTA-toernooi in Tolentino

TOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.

17 uur geleden
Gregorius en Schoop spelen op EK honkbal in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.

18 uur geleden
McLaughlin-Levrone wint WK-goud op 400 meter in tweede tijd ooit

TOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.

18 uur geleden
Volleyballer Ahyi zet WK met Oranje in een flow voort

PASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.

18 uur geleden
Borg vecht tegen prostaatkanker 'alsof het Wimbledonfinale is'

STOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse tennislegende Björn Borg (69) strijdt tegen een agressieve vorm van prostaatkanker. Borg zei in een interview met de BBC dat hij "elke dag zal vechten alsof het een finale op Wimbledon is". Borg onthulde zijn diagnose in zijn onlangs verschenen autobiografie 'Heartbeats: A Memoir'.

18 uur geleden