Basketballers verliezen in EK-kwalificatiereeks van Kroatië
ALMERE (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun tweede wedstrijd in de kwalificatiereeks voor het EK van 2021 verloren. In Almere was Kroatië met 69-59 te sterk.
Oranje liet het liggen in het laatste kwart, waarin de nummer 44 van de wereld maar acht punten noteerde. De Kroaten, de mondiale nummer 14, stelden daar 22 punten tegenover.
Na het eerste kwart leidde Nederland met 21-18 en de voorsprong liep zelfs op tot 26-19. Vervolgens viel de productie van Oranje even stil, maar na het derde kwart was het alsnog 51-47. In de openingsfase van het laatste kwart miste Nederland een aantal vrije worpen en dat bleek de opmaat voor een teleurstellende slotfase.
Topschutter
Yannick Franke was aan de kant van Oranje de topschutter met elf punten, Charlon Kloof en Keye van der Vuurst de Vries namen beiden tien punten voor hun rekening.
Vorige week vrijdag waren de basketballers de kwalificatiecyclus nog begonnen met een verrassende zege op Turkije, de nummer 15 van de wereld. In Ankara werd het 72-65. Turkije verloor ook de tweede wedstrijd, met 87-80 van Zweden.
Oranje komt pas in november weer in actie. Zweden is dan de tegenstander.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
5 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
10 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
13 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden