Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballers verliezen in EK-kwalificatiereeks van Kroatië

Basketballers verliezen in EK-kwalificatiereeks van Kroatië

ALMERE (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun tweede wedstrijd in de kwalificatiereeks voor het EK van 2021 verloren. In Almere was Kroatië met 69-59 te sterk.

Oranje liet het liggen in het laatste kwart, waarin de nummer 44 van de wereld maar acht punten noteerde. De Kroaten, de mondiale nummer 14, stelden daar 22 punten tegenover.

Na het eerste kwart leidde Nederland met 21-18 en de voorsprong liep zelfs op tot 26-19. Vervolgens viel de productie van Oranje even stil, maar na het derde kwart was het alsnog 51-47. In de openingsfase van het laatste kwart miste Nederland een aantal vrije worpen en dat bleek de opmaat voor een teleurstellende slotfase.

Topschutter

Yannick Franke was aan de kant van Oranje de topschutter met elf punten, Charlon Kloof en Keye van der Vuurst de Vries namen beiden tien punten voor hun rekening.

Vorige week vrijdag waren de basketballers de kwalificatiecyclus nog begonnen met een verrassende zege op Turkije, de nummer 15 van de wereld. In Ankara werd het 72-65. Turkije verloor ook de tweede wedstrijd, met 87-80 van Zweden.

Oranje komt pas in november weer in actie. Zweden is dan de tegenstander.

Meer uit Sport

3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

54 minuten geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

1 uur geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

3 uur geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

6 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

8 uur geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

13 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

21 uur geleden