Basketballers Utah Jazz verstevigen koppositie in NBA
TAMPA (ANP) - De basketballers van Utah Jazz hebben hun koppositie in de NBA verstevigd. De nummer 1 in de westelijke divisie boekte tegen Toronto Raptors de dertigste zege van het seizoen: 115-112. Donovan Mitchell maakte 31 punten voor Utah Jazz, zijn ploeggenoot Rudy Gobert blonk onder het bord uit met 16 rebounds.
Voor Toronto Raptors, de NBA-kampioen van 2019, betekende het al de zevende nederlaag op rij. De Canadese ploeg staat in de oostelijke divisie op de elfde plaats. Vanwege de coronapandemie en de reisrestricties in Noord-Amerika spelen de Raptors hun thuiswedstrijden niet in Toronto, maar in de Amerikaanse stad Tampa (Florida).
Utah Jazz was in de eerste maanden van het seizoen amper te verslaan, maar de laatste weken draait de ploeg uit Salt Lake City stroef. Van de zes voorgaande wedstrijden verloor Utah Jazz er vier. Titelhouder Los Angeles Lakers heeft nu nog maar twee overwinningen minder dan de koploper.
Brooklyn Nets verloor na zes overwinningen op rij met 121-113 bij Orlando Magic. De 43 punten van Kyrie Irving waren niet genoeg voor de Nets, die veertien van hun voorgaande vijftien wedstrijden hadden gewonnen. Aaron Gordon maakte 38 punten bij de thuisclub.
Meer uit Sport
KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
5 minuten geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
30 minuten geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
1 uur geledenKVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.
2 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
11 uur geleden