Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballers uit NBA akkoord met collectieve salarisinhouding

Basketballers uit NBA akkoord met collectieve salarisinhouding

NEW YORK (ANP) - De basketballers uit de NBA nemen vanaf 15 mei genoegen met 25 procent minder salaris. De spelersvakbond heeft een akkoord bereikt met de organisatie van de NBA over zo'n collectief 'salarisoffer'. De basketballers krijgen het ingehouden geld later alsnog indien het seizoen toch wordt uitgespeeld.

De bekendste basketbalcompetitie ter wereld ligt al sinds begin maart stil vanwege de coronacrisis. Nadat de Franse speler Rudy Gobert van Utah Jazz positief was getest, besloot de organisatie direct om in te grijpen. De Verenigde Staten zijn momenteel het zwaarste getroffen door het coronavirus.

Heel wat topspelers lieten de afgelopen weken al weten dat ze genoegen nemen met minder salaris. Nu is een collectieve overeenkomst gesloten. Als er dit seizoen toch nog kan worden gespeeld, desnoods met minder wedstrijden, krijgen de basketballers naar rato daarvoor salaris.

Competitie hervatten

Adam Silver, de commissaris van de NBA, heeft nog geen idee wanneer de competitie hervat zou kunnen worden. "Wij zitten niet in de positie om hier beslissingen over te nemen. We baseren ons op de informatie van de autoriteiten en we kijken naar hoe de regels per staat zijn", aldus Silver. "Het is heel frustrerend, maar op dit moment is er te veel onzekerheid over van alles om precies te kunnen zeggen hoe het verder gaat met onze competitie."

Silver bevestigde dat is gesproken over de mogelijkheid om alle teams in quarantaine te zetten en de wedstrijden zonder publiek te spelen. "We luisteren naar alle voorstellen die we krijgen. We hebben heel wat van die 'bubbel-concepten' voorbij zien komen. Als er een mogelijkheid is om weer te gaan basketballen, ook al is het in een andere vorm dan we gewend zijn, dan moeten we daarvoor gaan."

Meer uit Sport

Titelverdediger Van Empel ziet af van EK veldrijden

ARNHEM (ANP) - Fem van Empel zal komende zaterdag op het Europees kampioenschap veldrijden in het Belgische Middelkerke haar titel niet verdedigen. De regerend wereldkampioene is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen aan de titelstrijd, meldt de wielerbond KNWU. De 23-jarige Brabantse kiest ervoor de komende periode in Spanje te trainen.

2 uur geleden
Tennisster Keys trekt zich ziek terug bij WTA Finals

RIYAD (ANP/AFP) - Tennisster Madison Keys heeft zich vanwege een virus teruggetrokken tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse nummer 7 van de wereld zou woensdag haar derde wedstrijd spelen tegen de Kazachse Elena Rybakina, maar wordt vervangen door de Russische Jekaterina Aleksandrova.

6 uur geleden
Ackermann opvolger Groenewegen bij wielerploeg Jayco-AlUla

MELBOURNE (ANP) - Pascal Ackermann zet zijn wielerloopbaan voort bij de Australische ploeg Jayco-AlUla. De Duitse sprinter neemt de plaats in van Dylan Groenewegen, de Nederlander die overstapt naar Unibet Rose Rockets. Ackermann heeft 41 overwinningen op zijn naam staan en komt over van Israel - Premier Tech. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend.

9 uur geleden
Tennisster Venus Williams (45) keert terug naar Auckland Classic

AUCKLAND (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams keert op 45-jarige leeftijd terug naar de Auckland Classic. De zevenvoudig grandslamwinnares heeft een wildcard gekregen voor het toernooi dat geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open.

9 uur geleden
Bol en McLaughlin-Levrone strijden om mondiale titel beste atlete

MONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.

22 uur geleden
Titelverdedigster Gauff boekt eerste zege tijdens WTA Finals

RIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.

1 dag geleden
Oud-Formule 1-baas Ecclestone: Verstappen wordt wereldkampioen

BERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.

1 dag geleden