Basketballers snappen dat spelen duel in Rusland reacties oproept
PERM (ANP) - De Nederlandse basketballers snappen dat het besluit om donderdag ondanks de Russische militaire aanval op Oekraïne gewoon in actie te komen in en tegen Rusland reacties gaat oproepen. De ploeg van bondscoach Maurizio Buscaglia verblijft in Perm, een stad op zo'n 1300 kilometer van Moskou. Oranje neemt het daar vanaf 16.00 uur in de WK-kwalificatie op tegen de Russen.
Volgens de Nederlandse basketbalbond (NBB) "voelen de spelers en staf zich zeer ongemakkelijk bij de ontstane situatie". Toch is na "intensief en beslist geen eenvoudig overleg" besloten om donderdagmiddag aan te treden. "In Perm is het rustig, daar merk je niets van wat nu gaande is", zei een woordvoerder van de Nederlandse basketbalbond eerder op de dag, na contact met teammanager René Vlaanderen.
Russische militairen vielen in de nacht van woensdag op donderdag Oekraïne aan. Vanuit vrijwel de hele wereld wordt die Russische aanval veroordeeld. Regeringsleiders kondigden strenge en scherpe sancties aan tegen Rusland.
Situatie veilig
"Net als iedereen zijn ook de Nederlandse basketballers geschokt door de ontwikkelingen in Oekraïne. De eerste en belangrijkste zorg voor de Nederlandse basketbalbond is de veiligheid van de delegatie. In nauw overleg met de internationale basketbalbond FIBA, maar ook met sportkoepel NOC*NSF en het ministerie van Buitenlandse Zaken wordt de situatie nauwlettend gevolgd", meldde de NBB in een verklaring.
"In Perm, gelegen op ruim 2000 kilometer van de Russisch-Oekraïense grens, is de situatie rustig en de veiligheid gegarandeerd door de Russische basketbalbond en de lokale autoriteiten. Voor de terugvlucht van de Nederlandse ploeg die gepland staat voor vrijdagochtend worden de maximale veiligheidsmaatregelen genomen om iedereen vrijdagochtend weer veilig in Nederland te hebben. We begrijpen dat dit tot gemengde reacties zal leiden. Na terugkomst in Nederland zal daarop een verklaring van het team en de basketbalbond volgen."
Volgens de NBB zal de sport nooit zelfstandig overgaan tot een boycot. "Indien sport wordt opgenomen in brede internationale boycot waar Nederland aan meedoet, zal de sport in Nederland die boycot doorgaans volgen." De basketballers spelen zondag weer tegen Rusland, dan in Almere.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.
22 uur geledenMONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."
23 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft Europa zondag met een overwinning op de Amerikaan Learner Tien de Laver Cup bezorgd. Zverev was in Londen in twee sets (7-6 (3) 6-3) te sterk voor de tegenstander van Team Wereld en haalde daarmee de beslissende punten binnen. Europa won de ontmoeting met 13-5.
1 dag geledenSHENZHEN (ANP) - De Tsjechische tennissters hebben de Billie Jean King Cup gewonnen. In de finale in het Chinese Shenzhen werd Oekraïne verslagen.
1 dag geleden