Basketballers snappen dat spelen duel in Rusland reacties oproept
PERM (ANP) - De Nederlandse basketballers snappen dat het besluit om donderdag ondanks de Russische militaire aanval op Oekraïne gewoon in actie te komen in en tegen Rusland reacties gaat oproepen. De ploeg van bondscoach Maurizio Buscaglia verblijft in Perm, een stad op zo'n 1300 kilometer van Moskou. Oranje neemt het daar vanaf 16.00 uur in de WK-kwalificatie op tegen de Russen.
Volgens de Nederlandse basketbalbond (NBB) "voelen de spelers en staf zich zeer ongemakkelijk bij de ontstane situatie". Toch is na "intensief en beslist geen eenvoudig overleg" besloten om donderdagmiddag aan te treden. "In Perm is het rustig, daar merk je niets van wat nu gaande is", zei een woordvoerder van de Nederlandse basketbalbond eerder op de dag, na contact met teammanager René Vlaanderen.
Russische militairen vielen in de nacht van woensdag op donderdag Oekraïne aan. Vanuit vrijwel de hele wereld wordt die Russische aanval veroordeeld. Regeringsleiders kondigden strenge en scherpe sancties aan tegen Rusland.
Situatie veilig
"Net als iedereen zijn ook de Nederlandse basketballers geschokt door de ontwikkelingen in Oekraïne. De eerste en belangrijkste zorg voor de Nederlandse basketbalbond is de veiligheid van de delegatie. In nauw overleg met de internationale basketbalbond FIBA, maar ook met sportkoepel NOC*NSF en het ministerie van Buitenlandse Zaken wordt de situatie nauwlettend gevolgd", meldde de NBB in een verklaring.
"In Perm, gelegen op ruim 2000 kilometer van de Russisch-Oekraïense grens, is de situatie rustig en de veiligheid gegarandeerd door de Russische basketbalbond en de lokale autoriteiten. Voor de terugvlucht van de Nederlandse ploeg die gepland staat voor vrijdagochtend worden de maximale veiligheidsmaatregelen genomen om iedereen vrijdagochtend weer veilig in Nederland te hebben. We begrijpen dat dit tot gemengde reacties zal leiden. Na terugkomst in Nederland zal daarop een verklaring van het team en de basketbalbond volgen."
Volgens de NBB zal de sport nooit zelfstandig overgaan tot een boycot. "Indien sport wordt opgenomen in brede internationale boycot waar Nederland aan meedoet, zal de sport in Nederland die boycot doorgaans volgen." De basketballers spelen zondag weer tegen Rusland, dan in Almere.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
1 dag geleden