Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballers snappen dat spelen duel in Rusland reacties oproept

Basketballers snappen dat spelen duel in Rusland reacties oproept

PERM (ANP) - De Nederlandse basketballers snappen dat het besluit om donderdag ondanks de Russische militaire aanval op Oekraïne gewoon in actie te komen in en tegen Rusland reacties gaat oproepen. De ploeg van bondscoach Maurizio Buscaglia verblijft in Perm, een stad op zo'n 1300 kilometer van Moskou. Oranje neemt het daar vanaf 16.00 uur in de WK-kwalificatie op tegen de Russen.

Volgens de Nederlandse basketbalbond (NBB) "voelen de spelers en staf zich zeer ongemakkelijk bij de ontstane situatie". Toch is na "intensief en beslist geen eenvoudig overleg" besloten om donderdagmiddag aan te treden. "In Perm is het rustig, daar merk je niets van wat nu gaande is", zei een woordvoerder van de Nederlandse basketbalbond eerder op de dag, na contact met teammanager René Vlaanderen.

Russische militairen vielen in de nacht van woensdag op donderdag Oekraïne aan. Vanuit vrijwel de hele wereld wordt die Russische aanval veroordeeld. Regeringsleiders kondigden strenge en scherpe sancties aan tegen Rusland.

Situatie veilig

"Net als iedereen zijn ook de Nederlandse basketballers geschokt door de ontwikkelingen in Oekraïne. De eerste en belangrijkste zorg voor de Nederlandse basketbalbond is de veiligheid van de delegatie. In nauw overleg met de internationale basketbalbond FIBA, maar ook met sportkoepel NOC*NSF en het ministerie van Buitenlandse Zaken wordt de situatie nauwlettend gevolgd", meldde de NBB in een verklaring.

"In Perm, gelegen op ruim 2000 kilometer van de Russisch-Oekraïense grens, is de situatie rustig en de veiligheid gegarandeerd door de Russische basketbalbond en de lokale autoriteiten. Voor de terugvlucht van de Nederlandse ploeg die gepland staat voor vrijdagochtend worden de maximale veiligheidsmaatregelen genomen om iedereen vrijdagochtend weer veilig in Nederland te hebben. We begrijpen dat dit tot gemengde reacties zal leiden. Na terugkomst in Nederland zal daarop een verklaring van het team en de basketbalbond volgen."

Volgens de NBB zal de sport nooit zelfstandig overgaan tot een boycot. "Indien sport wordt opgenomen in brede internationale boycot waar Nederland aan meedoet, zal de sport in Nederland die boycot doorgaans volgen." De basketballers spelen zondag weer tegen Rusland, dan in Almere.

Meer uit Sport

Broeders-Bol tweede in eerste Diamond League-finale op 800 meter

BRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) is bij haar eerste finale van de Diamond League op de 800 meter tweede geworden. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel noteerde de Nederlandse 1.54,81. Audrey Werro, de Europees kampioene uit Zwitserland, was nipt sneller en won in 1.54,75. Saida Tsehaye uit Ethiopië werd derde: 1.57,57.

2 uur geleden
Visser vijfde in finale Diamond League op 100 meter horden

BRUSSEL (ANP) - Nadine Visser (31) is bij de finale van de Diamond League vijfde geworden op de 100 meter horden. De Europees kampioene noteerde 12,54 seconden en zag de Amerikaanse wereldrecordhoudster Masai Russell naar de winst lopen in 12,30 seconden. Devynne Charlton uit de Bahama's werd tweede (12,33), voor de Jamaicaanse Megan Simmonds (12,43).

2 uur geleden
Verstappen start op zesde plek bij GP van Italië, Gasly op pole

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.

5 uur geleden
Bol sprint naar etappezege in Ronde van Groot-Brittannië

LEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.

7 uur geleden
Verstappen derde in derde training op Monza, Russell snelste

MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.

10 uur geleden
Pogačar verdedigt wereldtitel niet en zet punt achter seizoen

MONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft bekendgemaakt dat zijn seizoen afgelopen is. De Sloveense wereldkampioen kwam vorige week zaterdag hard ten val in de Vuelta en brak daarbij onder meer een sleutelbeen en een nekwervel.

11 uur geleden
Belg Campenaerts verlengt tot eind 2028 bij Visma - Lease a Bike

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Victor Campenaerts heeft zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd tot eind 2028. De 34-jarige Belgische wielrenner rijdt sinds 2025 voor het team.

13 uur geleden