Basketballers Oranje verslaan Zweden met klein verschil
ISTANBUL (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde EK-kwalificatiewedstrijd nipt gewonnen. Oranje was in Istanbul Zweden met 78-76 de baas.
Met nog ruim 16 seconden te spelen mocht Charlon Kloof bij een 76-73-voorsprong aanleggen voor twee vrije worpen. Hij miste de eerste en benutte de tweede, wat van groot belang was. Zweden produceerde vervolgens namelijk een driepunter en kwam daarmee terug tot 77-76 in plaats van 76-76. De Zweden probeerden met een fout nog iets af te dwingen, maar Kloof benutte nog een vrije worp en de Zweden hadden geen tijd meer voor een aanval.
Yannick Franke was aan de zijde van Oranje goed voor 22 punten, Kloof nam er 13 voor zijn rekening. Bij Zweden was Chris Czerapowicz met 21 punten de topschutter.
Tweede overwinning
Voor de ploeg van bondscoach Maurizio Buscaglia was het de tweede overwinning van de kwalificatiereeks. Eind februari werd Turkije verrassend verslagen. Daarna volgde een nederlaag tegen Kroatië.
Worthy de Jong speelde zijn honderdste interland. De 32-jarige De Jong, die speelt voor Leiden, is de achttiende international die de mijlpaal heeft bereikt.
Zondag neemt Oranje het in de groep van vier op tegen Turkije. De eerste drie landen plaatsen zich voor het EK in 2022.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
25 minuten geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
18 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
20 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
22 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
22 uur geleden