Basketballers Oranje verslaan Zweden met klein verschil
ISTANBUL (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde EK-kwalificatiewedstrijd nipt gewonnen. Oranje was in Istanbul Zweden met 78-76 de baas.
Met nog ruim 16 seconden te spelen mocht Charlon Kloof bij een 76-73-voorsprong aanleggen voor twee vrije worpen. Hij miste de eerste en benutte de tweede, wat van groot belang was. Zweden produceerde vervolgens namelijk een driepunter en kwam daarmee terug tot 77-76 in plaats van 76-76. De Zweden probeerden met een fout nog iets af te dwingen, maar Kloof benutte nog een vrije worp en de Zweden hadden geen tijd meer voor een aanval.
Yannick Franke was aan de zijde van Oranje goed voor 22 punten, Kloof nam er 13 voor zijn rekening. Bij Zweden was Chris Czerapowicz met 21 punten de topschutter.
Tweede overwinning
Voor de ploeg van bondscoach Maurizio Buscaglia was het de tweede overwinning van de kwalificatiereeks. Eind februari werd Turkije verrassend verslagen. Daarna volgde een nederlaag tegen Kroatië.
Worthy de Jong speelde zijn honderdste interland. De 32-jarige De Jong, die speelt voor Leiden, is de achttiende international die de mijlpaal heeft bereikt.
Zondag neemt Oranje het in de groep van vier op tegen Turkije. De eerste drie landen plaatsen zich voor het EK in 2022.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
5 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
6 uur geleden