Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballers Oranje verslaan Zweden met klein verschil

Basketballers Oranje verslaan Zweden met klein verschil

ISTANBUL (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde EK-kwalificatiewedstrijd nipt gewonnen. Oranje was in Istanbul Zweden met 78-76 de baas.

Met nog ruim 16 seconden te spelen mocht Charlon Kloof bij een 76-73-voorsprong aanleggen voor twee vrije worpen. Hij miste de eerste en benutte de tweede, wat van groot belang was. Zweden produceerde vervolgens namelijk een driepunter en kwam daarmee terug tot 77-76 in plaats van 76-76. De Zweden probeerden met een fout nog iets af te dwingen, maar Kloof benutte nog een vrije worp en de Zweden hadden geen tijd meer voor een aanval.

Yannick Franke was aan de zijde van Oranje goed voor 22 punten, Kloof nam er 13 voor zijn rekening. Bij Zweden was Chris Czerapowicz met 21 punten de topschutter.

Tweede overwinning

Voor de ploeg van bondscoach Maurizio Buscaglia was het de tweede overwinning van de kwalificatiereeks. Eind februari werd Turkije verrassend verslagen. Daarna volgde een nederlaag tegen Kroatië.

Worthy de Jong speelde zijn honderdste interland. De 32-jarige De Jong, die speelt voor Leiden, is de achttiende international die de mijlpaal heeft bereikt.

Zondag neemt Oranje het in de groep van vier op tegen Turkije. De eerste drie landen plaatsen zich voor het EK in 2022.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

39 minuten geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

2 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

7 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

8 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

11 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden