Basketballers Oranje verslaan Zweden met klein verschil
ISTANBUL (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde EK-kwalificatiewedstrijd nipt gewonnen. Oranje was in Istanbul Zweden met 78-76 de baas.
Met nog ruim 16 seconden te spelen mocht Charlon Kloof bij een 76-73-voorsprong aanleggen voor twee vrije worpen. Hij miste de eerste en benutte de tweede, wat van groot belang was. Zweden produceerde vervolgens namelijk een driepunter en kwam daarmee terug tot 77-76 in plaats van 76-76. De Zweden probeerden met een fout nog iets af te dwingen, maar Kloof benutte nog een vrije worp en de Zweden hadden geen tijd meer voor een aanval.
Yannick Franke was aan de zijde van Oranje goed voor 22 punten, Kloof nam er 13 voor zijn rekening. Bij Zweden was Chris Czerapowicz met 21 punten de topschutter.
Tweede overwinning
Voor de ploeg van bondscoach Maurizio Buscaglia was het de tweede overwinning van de kwalificatiereeks. Eind februari werd Turkije verrassend verslagen. Daarna volgde een nederlaag tegen Kroatië.
Worthy de Jong speelde zijn honderdste interland. De 32-jarige De Jong, die speelt voor Leiden, is de achttiende international die de mijlpaal heeft bereikt.
Zondag neemt Oranje het in de groep van vier op tegen Turkije. De eerste drie landen plaatsen zich voor het EK in 2022.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.
40 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
4 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
21 uur geleden