Basketballers NBA eveneens in actie tegen racisme
ORLANDO (ANP) - Als het seizoen in de Amerikaanse professionele basketbalcompetitie NBA begint zullen spelers actievoeren tegen racisme. Ze zullen, evenals eerder voetballers in de Engelse Premier League, een boodschap op de achterkant van hun shirt plaatsen, net boven het rugnummer. Dat meldt ESPN.
Bij de Engelse voetballers stond er bij iedereen Black Lives Matter als boodschap. In de NBA is dit ook mogelijk, maar de spelers kunnen ook voor andere uitspraken kiezen. De overkoepelende organisatie van de competitie heeft er samen met de spelersvakbond meerdere bedacht.
Het is de bedoeling dat de NBA op 30 juli wordt hervat, na lange tijd wegens de coronacrisis te zijn stilgelegd. Alle wedstrijden worden gespeeld op het complex van World Disney in Orlando.
Na de gewelddadige dood van de zwarte Amerikaan George Floyd in de Verenigde Staten wordt wereldwijd actiegevoerd tegen racisme.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
3 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
4 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
6 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
9 uur geleden