Basketballers Miami in topweek ook te sterk voor Utah
MIAMI (ANP) - Miami Heat heeft met de vijfde zege op rij opnieuw indruk gemaakt in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Ditmaal was de ploeg uit Florida met 124-116 te sterk voor Utah Jazz, de koploper in de Western Conference. Miami won de afgelopen week al van onder meer titelverdediger Los Angeles Lakers en van Toronto Raptors, de NBA-kampioen van 2019.
Jimmy Butler bereikte zijn seizoensrecord met 33 punten. Daar voegde hij 10 rebounds en 8 assists aan toe. Vanaf de bank gekomen was Goran Dragic ook nog eens goed voor 26 punten. Donovan Mitchell kwam tot 30 punten voor de Jazz.
Utah Jazz leidde nog na het eerst kwart, maar halverwege was de voorsprong voor de thuisploeg die daarna aan het laatste kwart begon met een marge van 2 punten. Miami liep uit naar 114-107, zag Utah alsnog tot op 1 punt naderen met 2,5 minuten op de klok maar breidde de voorsprong in de slotfase weer uit.
De Lakers wonnen na vier nederlagen op rij weer eens. In LA werd Portland Trail Blazers met 102-93 verslagen. LeBron James maakte 28 punten en pakte 11 rebounds. Zijn teamgenoot Dennis Schröder, terug uit quarantaine, was goed voor 22 punten. Bij de bezoekende Trail Blazers blonk Damian Lillard uit met 35 punten. Voor de Lakers was het de 23e zege in 34 wedstrijden. Dat is er één minder dan stadgenoot Clippers (24-11). Die wonnen onder aanvoering van Kawhi Leonard (30 punten) met 119-99 bij Memphis.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
33 minuten geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
11 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
12 uur geleden