Basketballers Miami Heat zeker van eerste plaats NBA
MILWAUKEE (ANP) - Zonder zelf te spelen hebben de basketballers van Miami Heat zich in de NBA verzekerd van de eerste plaats in het oosten. De twee achtervolgers, Boston Celtics en Philadelphia 76ers, verloren van respectievelijk Milwaukee Bucks en Toronto Raptors. Daardoor is Miami Heat niet meer te achterhalen door de andere clubs in de oostelijke divisie en zeker van 'thuisvoordeel' in de play-offs.
De club uit Florida staat op 52 overwinningen tegenover 28 nederlagen. NBA-kampioen Milwaukee Bucks, dat de Celtics met 127-121 versloeg, klom naar de tweede plek in het oosten. Giannis Antetokounmpo maakte 29 punten voor de Bucks. De 'Sixers' verloren met 119-114 bij de Raptors, die in Pascal Siakam hun uitblinker hadden (37 punten, 12 assists en 11 rebounds).
Denver Nuggets verzekerde zich in het westen van het zesde en laatste rechtstreekse ticket voor de play-offs. De Nuggets deden dat met een zege op Memphis Grizzlies: 122-109. Nikola Jokic blonk uit met 35 punten en 16 rebounds. De Serviër werd zo de eerste speler die in één seizoen minimaal 2000 punten maakt, 1000 rebounds pakt en 500 assists geeft. "MVP, MVP!", riep het publiek, dat graag ziet dat Jokic net als vorig jaar wordt uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) van de reguliere competitie.
Komende week staat een zogeheten play-in op het programma, waarin zowel in het oosten als het westen vier teams strijden om de resterende twee plaatsen in de play-offs.
Meer uit Sport
LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
3 minuten geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
2 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
2 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.
2 uur geledenJEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
4 uur geleden