
Basketballers Miami Heat en Dallas Mavericks naar play-offs NBA
BOSTON (ANP) - De basketballers van Miami Heat en Dallas Mavericks hebben zich geplaatst voor de play-offs van de NBA. De ploeg uit Miami verzekerde zich daarvan met een zege bij concurrent Boston Celtics: 106-98. Dallas Mavericks kwalificeerde zich met een overwinning op Cleveland Cavaliers (120-112). Luka Doncic blonk uit bij de Mavericks met 35 punten en 13 assists.
Phoenix Suns en Memphis Grizzlies waren al zeker van deelname aan de play-offs, die half april beginnen. De Suns boekten bij Golden State Warriors hun 62e zege van het seizoen. Daarmee evenaarden ze het clubrecord uit 1992-1993 en 2004-2005. De ploeg uit Phoenix verloor dit seizoen pas veertien wedstrijden. Jordan Poole gooide in San Francisco 38 punten bij elkaar voor de Suns.
De top 6 van zowel het westen als het oosten plaatst zich rechtstreeks voor de play-offs. De nummer 7 tot en met 10 van beide divisies strijden tussen 12 en 15 april in mini-play-offs om de laatste vier plekken.
Meer uit Sport
LILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft haar debuut op Wimbledon opgeluisterd met een zege in de eerste ronde. De nummer 1 van Nederland was met 6-1 6-1 veel te sterk voor de Amerikaanse qualifier Iva Jovic.
1 uur geledenLILLE (ANP) - Mathieu van der Poel is een van de speerpunten van de Belgische ploeg Alpecin-Deceuninck in de komende Tour de France. De 30-jarige Van der Poel rijdt zijn vijfde opeenvolgende Tour. In 2021 won hij de rit met aankomst op de steile Mûr-de-Bretagne en droeg vervolgens zes dagen de gele trui,
1 uur geledenLILLE (ANP) - De Amerikaanse wielrenner Matteo Jorgenson heeft aan de vooravond van de Tour de France zijn contract bij de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Jorgenson blijft tot ten minste 2029, meldt de ploeg in een persbericht.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt niet meer in actie op Wimbledon. De 28-jarige Nederlander meldt zich af voor het dubbelspel, waarin hij samen met Botic van de Zandschulp zou spelen. Dat zei Griekspoor na zijn verloren partij in het enkelspel tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.
15 uur geleden