Basketballers Lakers winnen eerste extra toernooi NBA
LAS VEGAS (ANP/DPA) - De basketballers van Los Angeles Lakers hebben het nieuwe bekertoernooi van de Amerikaanse profcompetitie NBA gewonnen. In de finale waren de Lakers in Las Vegas te sterk voor Indiana Pacers. Mede dankzij topschutter Anthony Davis werd het 123-109, waarmee iedere speler van het winnende team zich verzekerde van een half miljoen dollar.
Het zogenoemde In-Season Tournament werd voor het eerst gehouden en was bedoeld om de eerste helft van het lange NBA-seizoen van wat meer spanning te voorzien. De dertig teams werden verdeeld over zes groepen, waarbij de duels ook meetelden voor de reguliere competitie, net als de kwart- en halve finales. De prestigieuze finale gold als een losse wedstrijd met veel show en een indrukwekkend prijzengeld.
Davis kwam tot 41 punten, waarvan 14 in het laatste kwart. Nadat de Pacers hun achterstand hadden verkleind tot 6 punten (99-105) maakte hij met 10 punten op rij aan alle twijfel een einde.
"Hij was dominant, een beetje zoals Shaquille O'Neal", maakte zijn medespeler LeBron James een vergelijking met de in de hal aanwezige voormalig superster O'Neal. James was zelf goed voor 24 punten. Bij de Pacers waren Tyrese Haliburton en Bennedict Mathurin met ieder 20 punten de topscorers.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
42 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geleden