Basketballers Lakers op weg naar record in uitwedstrijden
ATLANTA (ANP) - De basketballers van Los Angeles Lakers zijn bezig aan een indrukwekkende reeks. De ploeg van vedette LeBron James boekte bij Atlanta Hawks de veertiende overwinning op rij in een uitwedstrijd: 96-101. De Lakers wonnen voor het laatst zoveel duels achter elkaars buitenshuis tijdens het seizoen 1971-1972, toen ze zestien uitwedstrijden achter elkaar in winst omzetten.
De ploeg uit LA verloor dit seizoen pas één uitwedstrijd, en dat was nog in de eigen hal ook. De Lakers delen het Staples Center met stadgenoot Los Angeles Clippers. De Clippers waren op papier de thuisspelende club toen ze eind oktober het nieuwe seizoen in de NBA startten met een zege op de Lakers (112-102). De ploeg van James verloor daarna alleen nog twee echte thuiswedstrijden.
James gooide tegen de Hawks 32 punten bij elkaar en pakte ook nog 13 rebounds. Anthony Davis kwam tot 27 punten en 13 rebounds. Met 24 zeges tegenover drie nederlagen staan de Lakers fier aan kop in het westen. In het oosten is Milwaukee Bucks ook bezig aan een imponerende serie. De Bucks hebben achttien wedstrijden op rij gewonnen.
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
9 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
12 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
15 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
15 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
16 uur geleden