
Basketballers Lakers nu wel naar winst
DALLAS (ANP) - Na de nederlaag tegen stadgenoot LA Clippers van dinsdag heeft titelverdediger Los Angeles Lakers vrijdag de eerste zege van het seizoen geboekt. In een productieve bui kwam de ploeg met het sterrenkoppel Anthony Davis en LeBron James tot een 138-115-overwinning bij Dallas Mavericks.
Davis was verantwoordelijk voor 28 punten, James kwam tot 22 punten, 10 assists en 7 rebounds in de 31 minuten dat hij in het veld stond. De op de bank begonnen Montrezl Harrell had ook 22 punten achter zijn naam.
"We hebben aanvallend veel vuurkracht", zei Lakers-coach Frank Vogel. Hij wil zuinig zijn met James die woensdag zijn 36e verjaardag viert. De winnaar van het afgelopen door corona verlate seizoen heeft niet eerder zo'n korte periode gehad waarin het zich moest voorbereiden op een nieuwe jaargang van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA.
BIj de Mavericks kwam vedette Luka Doncic tot 27 punten.
Brooklyn Nets en LA Clippers boekten hun tweede zege van het seizoen. Bij de Nets was Kyrie Irving goed voor 37 punten die een belangrijke bijdrage vormden voor de 123-95-overwinning op zijn oude ploeggenoten van Boston Celtics.
De Clippers versloegen de Nuggets in Denver met 121-108. Tegenslag was het uitvallen van Kawhi Leonard die geveld werd door een elleboog van zijn teamgenoot Serge Ibaka bij een poging voor een rebound. Hij moest met bebloed gezicht de kleedkamer opzoeken. Paul George was de topschutter bij de Clippers met 23 punten.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft de kwartfinales bereikt van het masterstoernooi van Cincinnati. De titelverdediger versloeg de Franse routinier Adrian Mannarino na een urenlange regenpauze met 6-4 7-6 (4).
1 uur geledenSCHWECHAT (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben tegen Oostenrijk hun eerste nederlaag geïncasseerd in het derde duel in de strijd om een plaats op het WK-kwalificatietoernooi. Oranje verloor de uitwedstrijd in Schwechat met 83-70, waardoor een plek in de volgende ronde van de kwalificatie nog niet zeker is.
13 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn als groepswinnaar doorgedrongen tot de halve finales van het EK in Mönchengladbach. Na eerdere zeges op Ierland (2-0) en Duitsland (5-1) was het team van bondscoach Raoul Ehren in het laatste groepsduel met 6-0 te sterk voor Frankrijk. Oranje speelt in de halve finales tegen Spanje, de nummer 2 van de andere poule.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams heeft een wildcard ontvangen voor de US Open. De 45-jarige Amerikaanse maakte vorige maand na zestien maanden afwezigheid haar rentree. De voormalige nummer 1 van de wereld won in het verleden het laatste grandslamtoernooi van het jaar twee keer, in 2000 en 2001.
17 uur geledenGLADSAXE (ANP) - De Noor Søren Waerenskjold heeft de tweede etappe van de Ronde van Denemarken gewonnen. Het was een vlakke rit van Rødovre naar Gladsaxe over 110 kilometer. De renner van Uno-X Mobility hield in de massasprint de Belg Steffen De Schuyteneer en de Fransman Axel Zingle achter zich. De Nederlander Nils Eekhoff eindigde als vijfde.
17 uur geledenVENLO (ANP) - Jeroen Delmee (52) wil als bondscoach geschiedenis schrijven met het Nederlands hockeyelftal. "Als je wint, dan kom je in de boeken. Hoe meer prijzen je verovert, hoe bijzonderder het wordt", zei de oud-hockeyer in aanloop naar de halve finale van het EK waarin Oranje donderdag tegen Frankrijk speelt tegen het ANP. "Met deze generatie kunnen we iets moois neerzetten. Dat moet het streven zijn. Bij mij als coach leeft dat wel."
18 uur geledenHUÉMOZ (ANP) - Demi Vollering heeft zich teruggetrokken voor de Ronde van Romandië, de driedaagse rittenkoers in Zwitserland die vrijdag begint. De organisatie van de wielerkoers meldt dat de Nederlandse renster van FDJ-Suez zich wegens ziekte heeft afgemeld.
20 uur geleden