Basketballers LA Clippers maken geen fout in strijd om play-offs
LOS ANGELES (ANP) - De basketballers van Los Angeles Clippers hebben in de strijd om een plek in de play-offs geen fout gemaakt. De Clippers wonnen zaterdagavond voor eigen publiek met 136-125 van Portland Trail Blazers en behielden daardoor de vijfde plaats in het westen. Zondag is de laatste speeldag in de reguliere competitie van de NBA.
De Clippers nemen het dan op tegen Phoenix Suns, dat zich als nummer 4 in het westen al heeft verzekerd van deelname aan de play-offs. Als de club uit LA wint, treft het de Suns over een paar dagen ook in de eerste ronde van de play-offs. Zowel LA Clippers als titelverdediger Golden State Warriors - dat op de zesde plaats staat - heeft 43 wedstrijden gewonnen en er 38 verloren. Los Angeles Lakers en New Orleans Pelicans staan daar vlak achter met 42 zeges en 39 nederlagen.
De eerste zes clubs in de eindstand gaan rechtstreeks de play-offs, de nummers 7 tot en met 10 strijden komende week in een zogeheten play-in om de laatste twee plekken in de play-offs. In het oosten is al bekend welke zes clubs zich rechtstreeks plaatsen en welke vier ploegen nog kans maken via de play-in.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
5 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden