Basketballers in WK-kwalificatie onderuit tegen Georgië
TBILISI (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben in de kwalificatie voor het WK van 2023 verloren van Georgië. De ploeg van bondscoach Maurizio Buscaglia bood in Tbilisi lang goed partij, maar zag de thuisploeg in de slotfase afstand nemen en winnen met 77-66. Komende zaterdag speelt Oranje in het Topsportcentrum in Almere tegen Spanje.
De Europese kwalificatie bevindt zich in de tweede fase, waarin 24 ploegen strijden om twaalf tickets voor het WK, dat in 2023 plaatsvindt in drie landen: de Filipijnen, Japan en Indonesië. De eerste drie uit de vier groepen van zes kwalificeren zich voor het WK. Nederland staat na de nederlaag tegen Georgië laatste in zijn groep.
De basketballers gingen tot aan de rust gelijk op met Georgië, maar in het derde kwart liep de thuisploeg uit naar een voorsprong van 16 punten. Oranje vocht zich nog terug in de wedstrijd tot 60-60, maar daarna liep Georgië toch weer uit. Worthy de Jong was topscorer met 22 punten, Charlon Kloof maakte er 13.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
2 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
5 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
8 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
12 uur geleden