Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballers in EK-kwalificatie weer naar Turkije

Basketballers in EK-kwalificatie weer naar Turkije

MÜNCHEN (ANP) - De Nederlandse basketballers gaan begin volgend jaar in de EK-kwalificatie weer naar Turkije. De ploeg van bondscoach Maurizio Buscaglia speelt in Ankara tegen Kroatië (20 februari) en Zweden (22 februari). Afgelopen maand ging Oranje al naar Istanbul om daar in een 'bubbel' twee EK-kwalificatiewedstrijden te spelen. Voor de laatste kwalificatieperiode wees de Europese federatie weer Turkije aan.

De basketballers versloegen Zweden in Istanbul met 78-76, maar verloren daarna nipt van Turkije (71-73). De 'Orange Lions' hadden zich met een zege op de Turken al kunnen plaatsen voor het EK 2022, dat wordt gespeeld in Tsjechië, Georgië, Italië en Duitsland.

Met twee zeges en twee overwinningen staat Oranje in groep D op de tweede plaats, achter het al geplaatste Kroatië. Om zich te kwalificeren voor de Europese eindronde moeten de basketballers één land onder zich houden in de poule van vier. Zweden en Turkije hebben beide pas één wedstrijd gewonnen.

De vrouwen van bondscoach Hakim Salem kunnen zich voor het eerst sinds 1989 plaatsen voor het EK. Een overwinning in en tegen Slowakije op 6 februari is voldoende voor de basketbalsters. Het EK wordt komende zomer gehouden in Spanje en Frankrijk.

Meer uit Sport

Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

5 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

15 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

17 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

19 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

22 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

22 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

1 dag geleden