Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballers hopen zonder ritme op koers te blijven voor EK

Basketballers hopen zonder ritme op koers te blijven voor EK

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse basketbalcompetitie ligt al wekenlang stil, maar toch gaan heel wat internationals zonder ritme deze week naar Turkije voor twee belangrijke EK-kwalificatiewedstrijden. Vanwege de tweede coronagolf werden vorige maand alle amateurcompetities in Nederland stilgelegd en dus ook de Dutch Basketball League. "Het is haast onmogelijk om jezelf wedstrijdklaar te houden", zegt international Thomas van der Mars. De 2,08 meter lange basketballer komt uit voor Heroes Den Bosch, en speelde op 11 oktober zijn laatste officiële duel.

"De maatregelen volgden elkaar snel op. Het ging van zonder publiek te spelen, naar helemaal geen wedstrijden meer, tot niet eens meer normaal kunnen trainen", aldus de in Gouda geboren basketballer. "Per basket waren maar maximaal drie personen toegestaan en we konden eigenlijk alleen maar goed conditietraining doen." Bij de nationale ploeg gelden echter andere regels. "De Nederlandse selectie heeft een A-status, dus hier kunnen we gelukkig normaal en op volle kracht trainen."

De voorbereiding van Oranje startte begin november, en verloopt vanwege de coronamaatregelen anders dan normaal. "Iedereen weet: één positieve test en het is einde oefening. Ik leef daarom echt in een sociaal isolement. Mijn ploeggenoten bij Oranje en mijn vriendin zijn de enige mensen die ik nog zie." Bovendien is niet de volledige selectie bij elkaar in Amsterdam. "Ongeveer tien andere internationals spelen in het buitenland, en daar zijn de competities gewoon doorgegaan", verklaart Van der Mars. "Zij reizen rechtstreeks van hun club naar Turkije."

Oranje tegen Zweden en Turkije

In een bubbel in Istanbul spelen de 'Orange Lions' van bondscoach Maurizio Buscaglia hun derde en vierde kwalificatieduel richting het EK, tegen Zweden (vrijdag) en Turkije (zondag). Nederland opende de kwalificatiereeks in februari met een verrassende zege op Turkije (65-72), de nummer 15 van de wereldranglijst. Nederland staat 44e. "We hebben vaak genoeg laten zien dat we hoger geplaatste teams kunnen verslaan", zegt Van der Mars. "Het wordt tijd dat we de volgende stap gaan zetten en internationaal volwassener worden."

Toch verwacht Van der Mars een stugger Turkije dan negen maanden geleden. "Ze zullen op scherp zijn gezet. Want tijdens onze zege zat er zeker onderschatting van hun kant bij." Kroatië voert de poule aan met twee overwinningen, Nederland en Zweden volgen met één zege. Turkije staat na twee nederlagen onderaan. De eerste drie landen plaatsen zich voor het EK in 2022.

Meer uit Sport

Kickbokser Verhoeven voor veertiende keer wereldkampioen in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven blijft voorlopig op zijn troon zitten. De 'King of Kickboxing' verdedigde voor de dertiende keer met succes zijn wereldtitel. Hij versloeg de passief vechtende Rus Artem Vakhitov in Rotterdam Ahoy na vijf ronden ruim op punten.

2 uur geleden
Verstappen start vanaf tweede positie, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen begint zondag vanaf de tweede positie aan de Grote Prijs van Canada in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen was tijdens de kwalificatie in zijn Red Bull alleen langzamer dan George Russell (Mercedes). WK-leider Oscar Piastri reed de derde tijd met zijn McLaren.

2 uur geleden
Kickbokser Ben Saddik moet met diepe wond in scheenbeen opgeven

ROTTERDAM (ANP) - Voor Jamal Ben Saddik is het honderdste gala van kickboksorganisatie Glory in een enorme deceptie geëindigd. Hij moest opgeven in zijn eerste gevecht tegen de Fransman Sofian Laïdouni op een toernooi voor zwaargewichten. De Belg, uitkomend voor Marokko, had een grote snee in een scheenbeen opgelopen. Hij mocht niet meer verder van de arts.

5 uur geleden
Verstappen klokt vijfde tijd in laatste vrije training in Canada

MONTREAL (ANP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Canada in de Formule 1 de vijfde tijd neergezet. McLaren-coureur Lando Norris was dit keer de snelste. De kwalificatie voor de hoofdrace begint om 22.00 uur.

6 uur geleden
Tennissers Bergs en Diallo in finale van toernooi in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Zizou Bergs staat in de finale van het tennistoernooi van Rosmalen. De Belg was in de halve eindstrijd te sterk voor de Amerikaan Reilly Opelka: 6-1 6-4.

6 uur geleden
Anisimova in finale Queen's tegen verrassende Maria

LONDEN (ANP) - De Duitse Tatjana Maria en de Amerikaanse Amanda Anisimova staan zondag tegenover elkaar in de finale van het grastoernooi van Queen's in Londen. Anisimova, de nummer 15 van de wereld, won in drie sets van de Chinese Zheng Qinwen, de mondiale nummer 5: 6-2 4-6 6-4.

7 uur geleden
Tennissters Ruse en Mertens in finale van toernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennissters Elena Gabriela Ruse en Elise Mertens spelen zondag de finale van de Libéma Open in Rosmalen. De Roemeense was in de halve eindstrijd te sterk voor Elisabetta Cocciaretto uit Italië (2-6 6-4 6-3). De Belgische Mertens won in een spannende halve finale van Ekaterina Aleksandrova uit Rusland: 2-6 7-6 (7) 6-4.

7 uur geleden