Basketballers Heat winnen ook tweede duel van finale in oosten
BOSTON (ANP) - De basketballers van Miami Heat hebben in de Amerikaanse competitie NBA ook de tweede wedstrijd in de finale van de Eastern Conference van Boston Celtics gewonnen. In Boston waren de Heat met 111-105 te sterk. De ploeg uit Miami leidt met 2-0 in de best-of-seven series.
Jimmy Butler was net als in het eerste duel de grote man bij de Heat. Hij maakte 27 punten, 6 assists en pakte 8 rebounds. Hij leidde zijn ploeg in het laatste kwart naar de winst, waarin de Heat een achterstand van 12 punten wisten om te zetten in een voorsprong. Ook Caleb Martin en Bam Adebayo waren op dreef voor de Heat met respectievelijk 25 en 22 punten. Jayson Tatum was topscorer van de avond met 34 punten, maar hij kon de Celtics hiermee voor eigen publiek niet naar de overwinning leiden.
De twee ploegen ontmoeten elkaar zondag opnieuw, dit keer in Miami.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
3 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
6 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
6 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
7 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
11 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
11 uur geleden