Basketballers Denver Nuggets weer op voorsprong in NBA-finale
MIAMI (ANP) - De basketballers van Denver Nuggets hebben weer de leiding genomen in de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. De ploeg won de derde wedstrijd tegen Miami Heat met 109-94. De stand in de best-of-seven series is nu 2-1 in het voordeel van de Nuggets.
De formatie uit Denver dankte de zege met name aan sterspelers Nikola Jokic en Jamal Murray. Ze zorgden voor het eerst voor een dubbele triple-double in een NBA-finale. Jokic was goed voor 32 punten, 21 rebounds en 10 assists en Murray liet 34 punten, 10 rebounds en 10 assists noteren. Dat de twee spelers een triple-double maakten met meer dan 30 punten was nog nooit eerder in de geschiedenis van de NBA gebeurd.
In de tweede wedstrijd trokken de Heat de stand nog gelijk. Maar het team uit Miami had in het derde duel geen antwoord op het sterke spel van Murray en van de 2,11 meter lange Jokic. De Serviër bleef na afloop zelf bescheiden over zijn aandeel. "Ik ben vooral blij dat we de wedstrijd hebben gewonnen", zei hij. "Met andere cijfers ben ik nu niet bezig. Dat komt later wel. We moeten nu de volgende wedstrijd winnen. Daar moeten we aan blijven denken en dan bereiken we ons doel."
Jimmy Butler was topscorer bij de Heat met 28 punten. Bam Adebayo voegde er 22 punten aan toe. "We boden niet veel weerstand", baalde Heat-coach Erik Spoelstra. "Dat zal beter moeten."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
9 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
11 uur geleden