Basketballers Clippers slaan aanval Lakers af
LOS ANGELES (ANP) - De basketballers van Los Angeles Clippers hebben de aanval van stadgenoot Lakers op de zesde plaats in de westelijke divisie van de Amerikaanse profcompetitie NBA afgeslagen. De Clippers wonnen met 125-118 en zijn zo dicht bij rechtstreekse plaatsing voor de play-offs. De eerste zes ploegen in de eindstand stromen door naar de play-offs. Voor de nummers 7 tot en met 10 wacht eerst een tussenronde, de zogenoemde play-inn.
Net als titelverdediger Golden State Warriors (vijfde) staat LA Clippers op 42 overwinningen tegen 38 nederlagen. Bij de Lakers is de verhouding 41-39. Voor deze teams volgen in het reguliere seizoen nog twee duels.
Voor de Clippers was het alweer de elfde zege op rij op de stadgenoot. Norman Powell was met 27 punten de topschutter bij de winnaars. LeBron James was namens de Lakers goed voor 33 punten. Zijn ploeg was bezig aan een opmars met vier overwinningen op rij.
Milwaukee Bucks en Denver Nuggets verzekerden zich van de eerste plaats in hun divisie die thuisvoordeel oplevert in de eerste ronden van de play-offs. De Bucks waren in de Eastern Conference met 97-93 te sterk voor Toronto Raptors. De Nuggets kunnen door de nederlaag van Memphis Grizzlies bij New Orleans Pelicans (138-131) de koppositie in de Western Conference niet meer verspelen.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
13 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
18 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden