Basketballers Celtics nemen de leiding in NBA Finals
SAN FRANCISCO (ANP) - De basketballers van Boston Celtics hebben de leiding genomen in de NBA Finals. De Celtics wonnen tegen Golden State Warriors het eerste duel, gespeeld in San Francisco, met 120-108.
Bij het ingaan van het laatste kwart leidden de Warriors nog met 92-80. In het vierde kwart kwamen de Celtics echter tot 40 punten, tegenover slechts 16 voor de thuisploeg. Al Horford was de topschutter aan de zijde van de bezoekers, hij tekende voor 26 punten. Stephen Curry kwam namens de Warriors tot 34 punten, maar die waren niet voldoende voor een goede start. Curry maakte in het eerste kwart liefst 21 punten.
Voor Golden State Warriors is het pas de eerste nederlaag in het eigen Chase Center in de play-offs. "We hebben uitdagingen altijd omarmd en dat zullen we nu ook doen. Dit heeft geen invloed op ons vertrouwen, helemaal niet zelfs", zei Draymond Green.
Geen paniek
"Of je nou elke thuiswedstrijd wint of niet, je wil altijd een uitduel winnen. En onze geschiedenis laat zien dat we altijd wel een uitwedstrijd winnen. Dus er is geen reden om in paniek te raken. Het gaat om het eerste team dat vier wedstrijden wint, niet de eerste die er één wint."
Ook de tweede wedstrijd wordt in San Francisco gespeeld. De club die als eerste vier duels weet te winnen, mag zich de nieuwe kampioen van de NBA noemen. Volgens Steve Kerr, de coach van de Warriors, benadert zijn ploeg het tweede duel met een gevoel van "wanhoop". "Als je thuis de eerste wedstrijd wint, is er een gevoel van comfort. Je hebt op dat moment een gevoel bij je tegenstander en maakt aanpassingen", zei Kerr. "Nu is het een ander gevoel. Uiteraard ga je wedstrijd 2 in met meer een gevoel van wanhoop."
De Celtics kunnen voor het eerst sinds 2008 kampioen worden, de Warriors zegevierden vier jaar geleden voor het laatst.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.
3 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
6 uur geledenŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
8 uur geledenŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.
9 uur geleden