Basketballers Celtics nemen de leiding in NBA Finals
SAN FRANCISCO (ANP) - De basketballers van Boston Celtics hebben de leiding genomen in de NBA Finals. De Celtics wonnen tegen Golden State Warriors het eerste duel, gespeeld in San Francisco, met 120-108.
Bij het ingaan van het laatste kwart leidden de Warriors nog met 92-80. In het vierde kwart kwamen de Celtics echter tot 40 punten, tegenover slechts 16 voor de thuisploeg. Al Horford was de topschutter aan de zijde van de bezoekers, hij tekende voor 26 punten. Stephen Curry kwam namens de Warriors tot 34 punten, maar die waren niet voldoende voor een goede start. Curry maakte in het eerste kwart liefst 21 punten.
Voor Golden State Warriors is het pas de eerste nederlaag in het eigen Chase Center in de play-offs. "We hebben uitdagingen altijd omarmd en dat zullen we nu ook doen. Dit heeft geen invloed op ons vertrouwen, helemaal niet zelfs", zei Draymond Green.
Geen paniek
"Of je nou elke thuiswedstrijd wint of niet, je wil altijd een uitduel winnen. En onze geschiedenis laat zien dat we altijd wel een uitwedstrijd winnen. Dus er is geen reden om in paniek te raken. Het gaat om het eerste team dat vier wedstrijden wint, niet de eerste die er één wint."
Ook de tweede wedstrijd wordt in San Francisco gespeeld. De club die als eerste vier duels weet te winnen, mag zich de nieuwe kampioen van de NBA noemen. Volgens Steve Kerr, de coach van de Warriors, benadert zijn ploeg het tweede duel met een gevoel van "wanhoop". "Als je thuis de eerste wedstrijd wint, is er een gevoel van comfort. Je hebt op dat moment een gevoel bij je tegenstander en maakt aanpassingen", zei Kerr. "Nu is het een ander gevoel. Uiteraard ga je wedstrijd 2 in met meer een gevoel van wanhoop."
De Celtics kunnen voor het eerst sinds 2008 kampioen worden, de Warriors zegevierden vier jaar geleden voor het laatst.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Carlos Alcaraz keert na een afwezigheid van meer dan vier maanden terug op de tennisbaan. De 23-jarige Spanjaard is hersteld van een polsblessure en doet mee aan de US Open, waar hij vanaf 30 augustus zijn titel verdedigt.
5 uur geledenAKEN (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er bij de wereldkampioenschappen in Aken niet in geslaagd zich al te plaatsen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. In de eerste manche van de landenwedstrijd kreeg het team van bondscoach Wout-Jan van der Schans donderdag een springfout te veel en eindigde daarmee op de dertiende plaats. Alleen de beste tien landen plaatsten zich voor de finale van vrijdag. Nederland had bij de eerste zeven landen moeten eindigen om al zeker te zijn van een olympisch ticket.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de derde groepswedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land gewonnen van Japan. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg de Japanners in het Wagener Stadion in Amstelveen met 4-1.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Formule 1-coureur Liam Lawson is in de Dutch Grand Prix onverwacht de teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull. De Nieuw-Zeelander vervangt de Fransman Isack Hadjar, die een polsblessure heeft opgelopen tijdens een fitnesstraining.
6 uur geledenARDOOIE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de tweede etappe in de Renewi Tour op zijn naam geschreven. De Belgische sprinter van Alpecin-Premier Tech was na 173,9 kilometer tussen Blankenberge en Ardooie de snelste van het peloton. Hij versloeg de Brit Joshua Giddings en de Noor Søren Wærenskjold in de massasprint. Arvid de Kleijn was de beste Nederlander op de vijfde plaats.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het prijzengeld voor de tennissers en tennissters op de US Open is verhoogd naar een nieuw recordbedrag. De winnaars in het enkelspel ontvangen 5,5 miljoen dollar (ongeveer 4,71 miljoen euro), meldt de organisatie van het Amerikaanse grandslamtoernooi in New York.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen wil optimaal genieten van de laatste Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "Het is hier alle keren heel bijzonder geweest. Ik wil heel graag die laatste keer ook die positieve sfeer ervaren en goed afsluiten", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persconferentie op het circuit in de duinen.
8 uur geleden