Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Basketballers Celtics nemen de leiding in NBA Finals

Basketballers Celtics nemen de leiding in NBA Finals

SAN FRANCISCO (ANP) - De basketballers van Boston Celtics hebben de leiding genomen in de NBA Finals. De Celtics wonnen tegen Golden State Warriors het eerste duel, gespeeld in San Francisco, met 120-108.

Bij het ingaan van het laatste kwart leidden de Warriors nog met 92-80. In het vierde kwart kwamen de Celtics echter tot 40 punten, tegenover slechts 16 voor de thuisploeg. Al Horford was de topschutter aan de zijde van de bezoekers, hij tekende voor 26 punten. Stephen Curry kwam namens de Warriors tot 34 punten, maar die waren niet voldoende voor een goede start. Curry maakte in het eerste kwart liefst 21 punten.

Voor Golden State Warriors is het pas de eerste nederlaag in het eigen Chase Center in de play-offs. "We hebben uitdagingen altijd omarmd en dat zullen we nu ook doen. Dit heeft geen invloed op ons vertrouwen, helemaal niet zelfs", zei Draymond Green.

Geen paniek

"Of je nou elke thuiswedstrijd wint of niet, je wil altijd een uitduel winnen. En onze geschiedenis laat zien dat we altijd wel een uitwedstrijd winnen. Dus er is geen reden om in paniek te raken. Het gaat om het eerste team dat vier wedstrijden wint, niet de eerste die er één wint."

Ook de tweede wedstrijd wordt in San Francisco gespeeld. De club die als eerste vier duels weet te winnen, mag zich de nieuwe kampioen van de NBA noemen. Volgens Steve Kerr, de coach van de Warriors, benadert zijn ploeg het tweede duel met een gevoel van "wanhoop". "Als je thuis de eerste wedstrijd wint, is er een gevoel van comfort. Je hebt op dat moment een gevoel bij je tegenstander en maakt aanpassingen", zei Kerr. "Nu is het een ander gevoel. Uiteraard ga je wedstrijd 2 in met meer een gevoel van wanhoop."

De Celtics kunnen voor het eerst sinds 2008 kampioen worden, de Warriors zegevierden vier jaar geleden voor het laatst.

Meer uit Sport

Schilder bereidt zich slapend voor op finale kogelstoten

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.

4 uur geleden
Atlete Van Klinken met 'sterretjesgezicht' weer op medaillejacht

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.

4 uur geleden
Van Diepen meldt zich af met blessure, Clarke door op 800 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Tony van Diepen heeft zich kort voor de start afgemeld voor de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. De Nederlands kampioen heeft achillespeesklachten, laat de atletiekbond weten.

6 uur geleden
Steenbergen zwemt EK-kampioenschapsrecord in heats 100 meter vrij

PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft maandag in de heats van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs een kampioenschapsrecord gezwommen. Met 52,62 seconden was de Nederlandse wereldrecordhoudster ruim sneller dan haar landgenote Milou van Wijk, die de tweede tijd zwom: 53,00. De Russin Daria Klepikova zette de derde tijd van 53,66 neer.

7 uur geleden
Schilder met één rake stoot naar EK-finale kogelstoten

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder kan rustig toewerken naar de finale van het kogelstoten op de EK atletiek in Birmingham. De 27-jarige wereldkampioene kwam maandagochtend in de kwalificaties al in haar eerste poging over de vereiste afstand van 18,20 meter om zich voor de finale op maandagavond te plaatsen. Ze haalde een afstand van 19,00 meter.

7 uur geleden
Hordeloopster Visser aast in Birmingham op gedroomde EK-medaille

BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser won in 2018 onverwacht brons op de 60 meter horden bij de WK indooratletiek in Birmingham toen zij een aanstormend talent was. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete is acht jaar later een gevestigde naam in de wereldtop op de 100 meter horden. Een medaille op een groot toernooi in de buitenlucht ontbreekt echter nog altijd.

8 uur geleden
Turnster Sanne Wevers (34) mikt op EK-finale op bijzondere datum

HEERENVEEN (ANP) - Mocht turnster Sanne Wevers (34) zich deze week bij de EK in Zagreb plaatsen voor de balkfinale, dan wacht haar op een bijzondere datum een strijd om de medailles. De eindstrijd op haar favoriete toestel vindt namelijk plaats op 15 augustus, de datum waarop Wevers tien jaar geleden olympisch goud greep in Rio de Janeiro.

11 uur geleden