Basketballers Celtics brengen spanning verder terug
MIAMI (ANP) - De basketballers van Boston Celtics hebben de spanning in de strijd om een plek in de finale van de Amerikaanse competitie NBA nog iets verder teruggebracht. De ploeg won het vijfde duel in de best-of-seven series van Miami Heat met 110-97. Maar de Heat leiden na de tweede nederlaag op rij nog wel met 3-2 en kunnen zich zaterdag voor eigen publiek van de finaleplaats verzekeren.
De Celtics maakten in de wedstrijd 16 driepunters. Derrick White was topscorer met 24 punten. Ook Marcus Smart (23) en Jaylen Brown (21) en Jayson Tatum (21) kwamen uit boven de 20 punten. "We hebben van het begin tot het einde de toon gezet in deze wedstrijd. De enige die ons nu nog kan stoppen, zijn we zelf", aldus Brown.
Bij de Heat was Bam Adebayo topscorer met 16 punten. Coach Erik Spoelstra van de Heat stelde dat zijn team het vertrouwen nog niet is kwijtgeraakt ondanks twee nederlagen op rij. "In dit soort wedstrijden zijn er altijd uitdagingen waar je voor komt te staan", zei hij.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
12 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
18 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
1 dag geleden