Basketballers Celtics boeken 50e zege van het seizoen
LOS ANGELES (ANP) - De basketballers van Boston Celtics hebben hun vijftigste overwinning van dit seizoen geboekt. De ploeg won met 132-109 van Sacramento Kings. De Kings staan nu steviger op de tweede plek in de Eastern Conference. Jayson Tatum, vorige maand de meeste waardevolle speler in de All-Star Game, was goed voor 36 punten. Jaylen Brown voegde 27 punten aan het totaal toe.
Shai Gilgeous-Alexander was met Oklahoma City Thunder op dreef tegen zijn oude ploeg Los Angeles Clippers. In zijn voormalige thuishaven maakte hij 31 punten en leidde zijn ploeg naar een nipte zege, 101-100. Het was voor de Thunder de achtste overwinning in de laatste tien wedstrijden. Kawhi Leonard maakte 21 punten voor de Clippers. Paul George was goed voor 18 punten, maar moest voortijdig van het veld met een blessure.
Philadelphia 76ers heeft zich zonder te spelen verzekerd van deelname aan de play-offs. Cleveland Cavaliers versloeg Brooklyn Nets met 115-109 en 'hielp' de Sixers als nummer drie in de tussenstand aan een plek in de play-offs. Donovan Mitchell was topscorer bij de Cavaliers met 31 punten.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
12 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
13 uur geleden