Basketballers Boston Celtics winnen ook negende thuisduel in NBA
BOSTON (ANP/RTR) - De basketballers van Boston Celtics hebben in de Amerikaanse competitie NBA een eerste thuisnederlaag kunnen voorkomen. De koploper in de oostelijke divisie versloeg Philadelphia 76ers met de nodige moeite: 125-119. Het was de negende thuisoverwinning van het seizoen.
Met iets meer dan 2 minuten op de klok leidden de bezoekers nog met 116-115, maar Boston nam met 8 punten op rij afstand en zag de zege niet meer in gevaar komen. Derrick White en Jayson Tatum waren met ieder 21 punten de topscorers bij de Celtics, die sterk aan het duel waren begonnen met 44 punten in het eerste kwart. Halverwege was die voorsprong veranderd in een achterstand van 3 punten, mede door toedoen van Patrick Beverley die tot 26 punten kwam. De 76ers misten de zieke Joel Embiid. In de drie duels dat de NBA-speler van het jaar van het afgelopen seizoen afwezig was verloor zijn ploeg steeds. Embiid kwam tot nu toe tot een gemiddelde van 32 punten, 11,3 rebounds en 6,6 assists.
Met de Duitse wereldkampioenen Franz en Moritz Wagner won Orlando Magic voor de negende keer op rij, een evenaring van het clubrecord. Het duel met Washington Wizards kende een eindstand van 130-125. Franz Wagner was de topschutter met 31 punten. Orlando staat inmiddels tweede in de oostelijke divisie.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
6 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
7 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
9 uur geleden